Madryt

Madryt – miasto niedoceniane przez Polaków. Jest jednym z najbardziej zielonych miast na świecie, które pod względem ilości drzew zajmuje drugie miejsce po Tokio. Madryt to nie tylko to co głównie się kojarzy z Hiszpanią, korrida (jest tu jedna z największych aren na świecie), flamenco i słońce. Madryt to również gastronomia z tysiącami barów i restauracji. Tutejszy rynek ryb i owoców morza z codzienną dostawą świeżych produktów należy do największych na świecie. Madryt to miasto kultury i sztuki, z jedną z największych kolekcji malarskich w Muzeum Prado, Muzeum Współczesnym Reina Sofia i innych.

Madryt to również zakupy, gdzie na posezonowe wyprzedaże zjeżdżają turyści nie tylko z Hiszpanii. Madryt to także noc i zabawa do rana. Madryt nigdy nie zasypia.

Ale Madryt to także życie gejowskie i coroczna parada ściągająca ponad milion uczestników z całego świata. Jest tu też wiele innych atrakcji, takich jak park rozrywki Warner Bros i inne.

Centralne położenie daje Madrytowi również dostęp do dalszych miejscowości i atrakcji. Dzięki Fenicjanom, którzy w X wieku przed naszą erą wprowadzili uprawę winorośli i oliwek Hiszpania jest dziś w czołówce producentów wina i oliwek na świecie. Tuż obok Madrytu znajduje się jeden z lepszych regionów winiarskich – Rueda – produkujący białe wino ze szczepu Verdejo, typowego dla tego regionu. Innym znanym z produkcji win regionem położonym w bliskiej odległości od Madrytu jest Ribera del Duero

Przewodnik po Madrycie

Co zobaczyć?
Jak dojechać?
Transport
Hotele
Gdzie zjeść?
Na zakupy
Madryt w 1,2,3 dni
Mapa

Planujesz wyjazd do Madrytu?
Niezależnie na jak długo wybierasz się do stolicy Hiszpanii z przyjemnością pomożemy ci w organizacji pobytu. Na naszej stronie znajdziesz odpowiedzi na pytania m.in.: co warto zobaczyć, jakie są ceny najważniejszych atrakcji turystycznych, jak poruszać się po mieście i wiele innych.

Wypróbuj nasz przewodnik po Madrycie:-).

Już niedługo więcej na naszej stronie o Madrycie i oklicach

Kompletny Przewodnik po Madrycie

Mamy przyjemność poinformować, że w 19 maja 2016 roku ukazał się nakładem Wydawnictwa Bezdroża przewodnik po Madrycie naszego autorstwa. Książka licząca 240 stron, ukazała się w ramach serii Travelbook. Przewodnik „Madryt. Travelbook” zawiera zarówno informacje dotyczące optymalnego zaplanowania podroży do stolicy Hiszpanii, jak również opisy znanych i tych mniej znanych zabytków oraz ciekawych z punktu widzenia kulturalnego i kulinarnego miejsc Madrytu. Książka została napisana przez przewodników miejskich na co dzień mieszkających i pracujących w Madrycie.

W 2019 roku na rynku ukazało się drugie wydanie naszego przewodnika. 

masz pytania

Skontaktuj się z nami

Agnieszka

+34 634 329 381

Aleksander

+34 605 355 958

Polska

+48 224 279 172​

Wyślij mail-a

info@cowmadrycie.pl