Madryt dla dzieci

¿COWMADRYCIE? DLA DZIECI

Madryt dla dzieciMadryt, chociaż kojarzy nam się z wielką metropolią i jest kilkumilionowym miastem, wcale nie musi być miejscem, gdzie małe stworzenia czują się zagubione. Wcale tak nie jest. Na stronie znajdziesz informacje o tym, gdzie można spędzić wolny czas z dziećmi. Gdzie pójść aby również nasze dzieci zapamiętały pobyt w stolicy Hiszpanii i nie wspominały go jako okropnego wałęsania się po ulicach miasta.
JEŻELI ZNASZ INNE MIEJSCANAPISZ O TYM na adresinfo(at)cowmadrycie.pl, tak abyśmy wspólnie stworzyli fajną stronę informacyjną dla dzieciaków w Madrycie. ¿coWmadrycie? dla dzieci – MAPA
POTRZEBUJESZ POMOCY, SZYKASZ PRZEWODNIKA, ZNAJDZIESZ TUTAJ

PARQUE DE ATRACCIONES DE MADRID

Madryt dla dzieciWesołe miasteczko, którego inauguracja odbyła się w dzień patrona Madrytu świętego Izydora, 15 maja 1969. W tym dniu park rozrywki dysponował 30 atrakcjami. Aktualnie jest to ponad 40 różnych urządzeń(karuzele, zjeżdżalnie, czy najnowsza kolejka górska “Jet Star” i inne atrakcje), które są uzupełnione rożnego rodzaju przestawieniami, rozrywką, gastronomią. Jest jednym z największych tego rodzaju miejsc w Europie, umożliwiając w ciągu godziny rozrywkę dla 27.000 osób.
Adres: Casa de Campo, Madryt, Mapa
Dojazd:Metro L10 (Batán), Autobus 33 i 65
Więcej na stroniewww.parquedeatracciones.es

TELEFÉRICO

Madryt dla dzieciKolejka linowa, która łączy centrum Madrytu z parkiem Casa de Campo. A po drodze daje możliwość podziwiania fantastycznych widoków, jakwidok na Pałac Królewski. Przygodę z kolejką linową można rozpocząć w parku zachodnim, stacja Rosales lub w parku Casa de Campo. Stacja kolejki linowej Rosales znajduje się na rogu ulic Paseo del Pintor Rosales, Calle Marquez de Urquijo i Paseo de Camoens, jakieś 5 minut spacerem od świątyni Debod.
Adres:Paseo del Pintor Rosales, róg z Marques de Urquijo, Mapa
Dojazd: Metro L3, L4 i L6 (Argüelles), Autobus 21 i 74
Więcej na stroniewww.teleferico.com

FAUNIA

Madryt dla dzieciFaunia to połączenie ogrodu botanicznego i zoo. Park podzielono na obszary reprezentujące różne ekosystemy, takie jakdżunglabieguny czy las afrykański. Inauguracja odbyła się w dniu 10 lipca 2001 r. pod nazwą Park Biologiczny w Madrycie. A w 2002 roku park został przemianowany na Faunia, nazwa ta stworzona została przez filolog i pisarz Fernando Beltrán. Park ten uczestniczy między innymi w Europejskim Programie Ochrony Zwierząt zagrożonych wyginięciem.
Adres: Avenida de las Comunidades, 28, Madryt, Mapa
Dojazd: Metro L9 (Valdebernardo ), Autobus 71, Cercanías C2 (Vicálvaro)
Więcej na stroniewww.faunia.es

AQUÓPOLIS DE VILLANUEVA DE LA CAÑADA

Madryt dla dzieciJest to jeden z największych parków wodnych w Europie z wieloma atrakcjami wodnymi zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Takie jak: czarna dziura, splash, dzika rzeka, zjeżdżalnia szerokotorowa, baseny z falą, Wavesurfer i wiele innych atrakcji. Drugi park znajduje się w San Fernando de Henares.
Adres: Avenida de la Dehesa, 28691 Villanueva de la Cañada, Mapa
Dojazd: Autobus 627 i 581
Adres: Nacional II, km 15.500, 28830, San Fernando de Henares, Mapa
Dojazd: Autobus 221, 222, 223, 224, 224A, 226, 227, 228
Więcej na stroniewww.aquopolis.es

IMAX MADRID

Madryt dla dzieciSala do projekcji Imax obejmuje dwa ekrany: jeden półokrągły o powierzchni 600 m2 i drugi w kształcie kopuły o powierzchni 900 m2.Imponujące ekranydosłownie otaczają widza w tym niesamowitym kinie, otwartym w 1996 roku, z najnowszymi systemami projekcyjnymi i futurystycznym wzornictwem architektonicznym. Posiada trzy różne systemy do projekcji filmów z cyfrowym systemem dźwiękowym. Sala może pomieścić 438 osób.
Adres: Calle de Meneses, Parque Tierno Galván, Madryt, Mapa
Dojazd:Metro L6 (Méndez Álvaro), Autobus 8, 102 i 148
Więcej na stroniewww.imaxmadrid.com

CENTRUM HANDLOWE XANADU

Madryt dla dzieciNazwa Xanadu pochodzi od dawnej stolicy dynastii Yuan do czasu, kiedy siedzibą dynastii stało się miasto Zhongdu (Pekin). Obecnie w kulturze zachodu nazwa Xanadu jest metaforą zbytku i bogactwa. Czy takie jest to centrum, w którym miłośnicy sportu i mocnych wrażeń mogą przez cały rok skorzystać znajwiększej narciarskiej trasy zjazdowej pod dachem. Gdzie przez 365 dni można pościgać się na gokartach na krytym kartingu. A dla fanów gry w golfa jest kryty mini golf Par 8000.
Adres: Arroyomolinos, 28939, Madryt, Mapa
Dojazd: Droga A-5, zjazd 22
Więcej na stroniewww.madridxanadu.com

ASUPARK

Madryt dla dzieciAsupark jest jedynym torem gokartowym w regionie, który jest przystosowany specjalnie dla dzieci. Tor o obwodzie 450 metrów długości, posiada zewnętrzne stopnie, skąd rodzice mogą śledzić poczynania swoich dzieci. Ponadto istnieje tor z dużą ilością zakrętów dla miłośników mocnych wrażeń. Znajdziemy również tor przeznaczony do edukacji bezpieczeństwa ruchu drogowego dla najmłodszych, wraz z z sygnalizacją świetlną i znakami drogowymi.
Adres: Boadilla del Monte y Villaviciosa de Odón (Madryt), Mapa
Dojazd: Droga M-501, Km. 6 (wjazd przez la vía de servicio)
Więcej na stroniewww.asupark.com

TOUR DE SANTIAGO BERNABEU

Madryt dla dzieciNie możemy zapomnieć o słynnym klubie Real Madryt i jego stadionie. Stadion Santiago Bermabeu oferuje fantastyczną wycieczkę, która umożliwia zapoznanie się z historią klubu, zobaczenia jego wygranych pucharów. Przejścia się po miejscach, po których chodzą jedni z najlepszych piłkarzy świata. Trasa obejmuje między innymi: widok ze szczytu korony stadionu , przejście po murawie, ławka rezerwowych, szatnia graczy, loża honorowa, sala konferencyjna, muzeum.
Adres: Av de Concha Espina, 1, 28036 Madryt, Mapa
Dojazd: Metro L10 (Santiago Bernabéu ), Autobus 14, 27, 40, 43, 120, 147 i 150
Więcej na stroniewww.realmadrid.com

PARQUE AVENTURA AMAZONIA

Madryt dla dzieciPark Przygody Amazon Adventure Cercedilla, jest jednym z największych parków przygodowych w Europie, znajduje się w samym sercu gór Guadarrama niedaleko od Madrytu, w dolinie Fuenfría. Jest to największa enklawa rozrywki w środowisku naturalnymwe Wspólnocie Madrytu, gdzie można przeżyć przygodę w najlepszym wydaniu. Między innymi park linowy z 6 trasami o różnej trudności, które dostosowane są zarówno dla dzieci jak i dorosłych.
Adres: 28470 Cercedilla, Mapa
Dojazd: Cercanías C8 i C9 (Cercedilla)
Więcej na stroniewww.aventura-amazonia.com

DE PINO A PINO

Madryt dla dzieciOd Sosny do Sosny to kolejnypark przygody zlokalizowany niedaleko od Madrytu. Znajduje się na terenie rekreacyjnym Las Vueltas w Regionalnym Parku Cuanca Alta del Manzanares. Park posiada 7 tras w tymspecjalną trasę dla najmłodszych, dla dzieci od 5 roku życia. W pozostałych trasach uczestnicy muszą mieć co najmniej 9 lat i do 16 roku musi im towarzyszyć osoba dorosła.
Adres: Ctra. Pinar de la Barranca, s/n, 28491 Navacerrada, Mapa
Dojazd: A6, zjazd 39, Callado Villalba/Puerto de Navacerrada, Navacerrada i Las Vueltas
Więcej na stroniewww.depinoapino.com

MUSEO THYSSEN-BORNEMISZA

Madryt dla dzieciMuzeum znajdujące się w Pałacu Villahermosa posiada w swojej kolekcji dzieła takich twórców jak Tycjan, Francisco Goya, czy też Vincent van Gogh. Muzeum Thyssen-Bornemisza oprócz wystawy malarstwa oferuje także konferencje, warsztaty, kursy, koncerty, wycieczki, wycieczki tematyczne … i więcej. Miedzy inny w swojej ofercie ma zajęcia dla dzieci, takie jak wizyta edukacyjny dla rodzin z dziećmi w wieku od 3 do 12. Na stronie internetowej znajduje się aktualna oferta.
Adres: Paseo del Prado, 8, 28014 Madryt, Mapa
Dojazd: Metro L1, L2, L3 (Puerta del Sol)
Więcej na stroniewww.museothyssen.org

MUSEO NACIONAL DE ANTROPOLOGÍA

Madryt dla dzieciMuzeum oferuje przegląd kultur różnych narodów, podobieństwa i różnice kulturowe, które łączą lub rozróżniają je, podkreślając bogactwo i różnorodność kultur na całym świecie. Dla wszystkich tych, którzy lubiąbadać i odkrywać nowe rzeczy Narodowe Muzeum Antropologii oferuje darmowe zajęcia dla dzieci. Są to przygotowane broszury z instrukcją, które można odebrać na miejscu w Muzeum. Warsztaty dla najmłodszych i ich rodzin w zakładce Actividades.
Adres: Calle de Alfonso XII, 68, 28014 Madryt, Mapa
Dojazd: Metro L1 (Atocha Renfe ), Autobus 10, 14, 19, 26, 32, 37, 85, 86
Więcej na stroniewww.mnantropologia.mcu.es

ARQUEOPINTO

Madryt dla dzieciW miejscowości Pinto, 18 km od centrum Madrytu, znajduje się Miejski Park Archeologiczny Gonzalo Arteaga, który prezentuje się jako zabawny sposób napoznanie prehistorii i archeologii regionu. Jest to projekt utworzony przez specjalistów w tej dziedzinie, a uczestnicy dowiedzą się, o sposobie życia dawnych plemion i ich zajęciach: łowiectwo, rolnictwo, sztuka, architektura, itp. Oprócz wizyty Arqueopinto oferuje program warsztatów edukacyjnych, obozy…
Adres: Avda. Pablo Picasso, 28320 Pinto, Mapa
Dojazd: Cercanías C3, Autobus 421, 428, 455, 471
Więcej na stroniewww.arqueopinto.com

MUSEO TIFLOLÓGICO

Madryt dla dzieciMuzeum Tyflologiczne założone przez loterię ONCE i otwarte w 1992 roku, jako miejsce poświęcone dla osób niewidomych lub niedowidzących, w którym można zobaczyć i dotknąć eksponaty. W muzeum znajdują się modele zabytków architektury, wystawa dzieł sztuki niewidomych artystów, zbiór książek muzycznych i kształcenia specjalnego, dział poświęcony historii loterii… Muzeum, z uwagi na swoją osobliwość, zalecane jest dla dzieci w wieku od 10 lat. Wejście darmowe.
Adres: C/ La Coruña, 18, 28020 Madryt, Mapa
Dojazd: Metro L1 (Estrecho)
Więcej na stroniewww.museo.once.es

MUSEO DE LAS ABEJAS: ABEJAS DE COLMENAREJO

Madryt dla dzieciWszystkie wycieczki są z przewodnikiem i trwają około dwóch godzin. Abejas de Colmenarejo jest to centrum interpretacji i muzeum, w którym poznamy świat pszczół. Można zobaczyć pszczoły z bliska i poznać styl życia tych owadów. Zajęcia są całkowicie bezpieczne i jego główną atrakcją jest to, że pszczoły poruszają się swobodnie w swoim środowisku naturalnym z niewielkimi zmianami i nie wymaga to użycia specjalnego kostiumu lub zabezpieczeń.
Adres: Droga M-510 Km. 13,500 Colmenarejo (Madryt), Mapa
Dojazd: Cercanías C3, C8, C10 do Villalba i dalej autobus 630
Więcej na stroniewww.abejasdecolmenarejo.com

MUSEO DE LOS ORÍGENES

Madryt dla dzieciMuzeum Początków poświęcone jest historii miasta i regionu od czasów prehistorycznych do ustanowienia w Madrycie stolicy królestwa, a wszystko za pomocą eksponatów z wykopalisk archeologicznych, makiet czy dzieł sztuki. W pierwszej sali na ekranie 3D można pobawić się panelem sterującym i dowiedzieć się o prehistorycznych zwierzętachzamieszkujących tereny Madrytu. Muzeum mieści się w miejscu gdzie mieszkał w XII wieku patron Madrytu, święty Izydor Oracz.
Adres: Plaza de San Andrés, 2, Madryt, Mapa
Dojazd: Metro L5 (La Latina)
Więcej na stroniewww.munimadrid.es/museosanisidro

MUZEA DLA DZIECI

Madryt dla dzieciMadryt posiada całą gamę różnych muzeów i każdy znajdzie coś dla siebie. Takie jak Muzeum Metra Anden 0, gdzie można zobaczyć jak wyglądała pierwsza stacja metra. Muzeum Nauk Przyrodniczych, czy Muzeum Nauki i Technologii. Niektóre z dzieci może zainteresowaćMuzeum Straży Pożarnej(Museo de Bomberos). Cała lista muzeów znajduje się na stroniewww.cowmadrycie.pl
Adres: Na stronie www.cowmadrycie.pl
Dojazd: Na stronie www.cowmadrycie.pl
Mapa – już niedługo
Więcej na stroniewww.cowmadrycie.pl

PARQUE EUROPA

Madryt dla dzieciPark, który można by uznać za muzeum na wolnym powietrzu. Obejmuje miniatury 16 najbardziejcharakterystycznych zabytków Europy. Wszystkie one znajdują się w parku o powierzchni 233.000 m², który położony jest w Torrejón de Ardoz. Podczas spaceru po alejkach można zobaczyć między innymi Bramę Brandenburską z Berlina, Wieżę Eiffla, czy Małą Syrenkę z Danii. Żeglowne jezioro, huśtawki i inne atrakcje.
Adres: 28850 Torrejón de Ardoz, Mapa
Dojazd: Cercanías C2, C7, C8 i dalej autobus L1, L2
Więcej na stroniewww.parqueeuropa.es

TEATRO DE TÍTERES

Madryt dla dzieciW ciągu roku stały Teatr Lalekoferuje kompleksowy repertuar skierowany do całych rodzin. Teatr znajduje się w parku Retiro niedaleko od wejścia od strony Plaza de la Independencia. Przedstawienia odbywają się w sobotę i niedzielę o godz. 12:30 od października do marca i 18:30 od kwietnia do września. W sierpniu specjalne godziny. Teatr prowadzony jest przez Stowarzyszenie Kulturalne Titirilandia. Wstęp wolny – liczba miejsc jest ograniczona.
Adres: Parque del Retiro, Madryt, Mapa
Dojazd: Metro L2 (Retiro), Autobus 1,2,9,15,19,20,51,74,146 i 202
Więcej na stroniewww.titirilandia.es

RESTAURACJE

Madryt dla dzieciJuż niedługo więcej informacji o restauracjach, gdzie można pójść z dziećmi.
Mapa – już niedługo
Więcej na stronie:www.cowmadrycie.pl

 

 

 

 

HERON DIVERSIA

Madryt dla dzieciPołożony w miejscowości Alcobendas, zaledwie kilka kilometrów od Madrytu, Heron Diversia oferuje zabawę dla wszystkich grup wiekowych. Prawdziwe miasto rozrywki, które zwraca szczególną uwagę na najmniejszych odwiedzających. Członkowie Klubu Sonrisa mogą korzystać przez większą część roku zwarsztatów edukacyjnych, prowadzonych przez wyspecjalizowanych instruktorów w soboty i niedziele, gry z balonami, żonglerka, pokazy magii, animacji klaunów …
Adres: Av. de Bruselas 21-23, 28108 Alcobendas, Mapa
Dojazd: Metro L10 (La Moraleja), Autobus 159
Więcej na stroniewww.herondiversia.com

LA VAGUADA

Madryt dla dzieciWszystkie dzieci od lat 3 do 12 mają miejsce w Klubie Vaguadaba. Członkowie klubu mogą przyjść do centrum handlowego, aby skorzystać zwielu atrakcji i warsztatów: magiczne sztuczki, makijaż, globofexia, rzemiosło, zajęcia sportowe i inne. Innymi alternatywnymi miejscami w centrum są: kącik dla dzieci, miejsce specjalnie przygotowane dla najmłodszych, aby mogły czuć się swobodnie i Sould Park, mały park rozrywki usytuowany na tarasie.
Adres: Avenida de Monforte de Lemos, 36, 28029 Madryt, Mapa
Dojazd: Metro L9 (Barrio del Pilar) L7 (Peñagrande)
Więcej na stroniewww.enlavaguada.com

MORALEJA GREEN

Madryt dla dzieciCentrum Handlowe Moraleja Green, zlokalizowane w Alcobendas, również posiada specjalne miejsce dla dzieci o nazwie MiniClub. Skierowane jest do dzieci od 0-10 lat, które podzielone są na grupy wiekowe. Gry i zabawdostosowanych do potrzeb dzieci i ich rodziców. Wszystkie dzieci do lat 3 muszą być pod opieką osoby dorosłej, aby mogły korzystać z atrakcji. Podczas gdy starsze dzieci nadzorowane są przez instruktorów podczas skoków na trampolinie czy obchodzeniu toru przeszkód.
Adres: Av de Europa, 13, 28108 Alcobendas, Mapa
Dojazd: Metro L10 (Ronda de la Comunicacion), Autobus 157 i 157C
Więcej na stroniewww.ccmoralejagreen.com

TRES AGUAS

Madryt dla dzieciPołożone w miejscowości Alcorcon, Centrum handlowe Tres Aguas jest to dobre miejsce, aby spędzić weekend z rodziną. Dzieci mogą skorzystać z darmowego placu zabaw z tradycyjnym wyposażeniem, huśtawek i innych atrakcji dostosowanych do wieku najmłodszych. W weekendy w różnych częściach centrum, organizowane są warsztaty edukacyjne i artystyczne, specjalnie skierowane do dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Występy na żywo i atrakcje dla całej rodziny.
Adres: Avenida de América, 7-9, 28922 Alcorcón, Mapa
Dojazd: Metro L12 (Alarcon Central)
Więcej na stroniewww.tresaguas.com

HOTEL T3 TIROL MADRID

Madryt dla dzieciHotel dla dzieci w Madrycie. Położony blisko starego miasta, metrem koło 7 minut do samego centrum miasta Puerta del Sol i 20 minut piechotą do Pałacu Królewskiego. Specjalnie przystosowane pokoje hotelowe dla całej rodziny, a także osobne pokojeprzeznaczone dla maluchów. Hotel oferuje równie pomieszczenie, gdzie dzieci mogą się pobawić. Specjalnie dobrane posiłki dla dzieci. W swojej ofercie ma do dyspozycji profesjonalną opiekę dla dzieci.
Adres: c/ MadridMarqués de Urquijo, nº4, 28008 Madryt, Mapa
Dojazd: Metro L3, L4, L6 (Argüelles)
Więcej na stroniewww.t3tirol.com

PARQUE WARNER MADRID

Madryt dla dzieciKrólik Bugs i inne postacie z kreskówek wytwórni filmowej Warner Bros zapraszają do tematycznego wesołego miasteczka. Otwarty 6 kwietnia 2002 roku jest jednym z najnowocześniejszych parków rozrywarki w Europie. Podzielony na pięć stref, które nawiązują do filmów wyprodukowanych przez te wytwórnię oraz do różnych regionów Stanów Zjednoczonych Ameryki. Dekoracje są tak realistyczne, że wielu artystów nagrywało tam swoje wideoklipy, jak David Bustamante, czy Hugo Salazar.
Adres: 28330 San Martín de la Vega, Mapa
Dojazd: Autobus 413 z Pinto lub 412 z Villaverde Bajo
Więcej na stroniewww.parquewarner.com

ZOO AQUARIUM DE MADRID

Madryt dla dzieciOgród zoologiczny, który aktualnie znajduje się w parku Casa de Campo, powstał w wyniku przeniesienia zwierząt z Królewskiego Ogrodu Zoologicznego, który znajdował się dawniej w ogrodach pałacu Buen Retiro (dzisiejszy park Retiro). Inauguracja ogrodu odbyła się 23 czerwca 1972 roku. Znajduje się tam 6000 zwierząt z 500 różnych gatunków, niektóre z nich unikatowe w Hiszpanii, jak koala i mrówkojad oraz niedźwiedzie panda i można zobaczyć potomstwa niedźwiedzia panda.
Adres: Casa de Campo, s/n , Madryt, Mapa
Dojazd: Metro L5, L10 (Casa de Campo)
Więcej na stroniewww.zoomadrid.com

RINCÓN SAFARI PARK

Madryt dla dzieciPark safari wraz z mini-zoo iakwarium założone według projektu Félixa Rodrigueza de la Fuente, znanego przyrodnika, ekologa i pioniera w obronie ratowania środowiska naturalnego. Otwarty w dniu 20 czerwca 1973, Safari Madrid jest parkiem, gdzie w sposób naturalny można zobaczyć zwierzęta, nie w klatkach, ale jak gdyby były one w swoim naturalnym środowisku, takie jak: żyrafy, słonie, hipopotamy, zebry, bizony i wiele innych.
Adres: Przy drodze M507, Aldea del Fresno, Mapa
Dojazd: Autobus 545, 546 ,547
Więcej na stroniewww.safarimadrid.com

PLANETARIO

Madryt dla dzieciNależące do miastaPlanetarium od samego początku działalności w 1986 roku było nastawione głównie na działalność kulturalną w dwóch aspektach: edukacyjnym i informacyjnym, zawsze skupiając się na popularyzacji astronomii i nauki wśród uczniów i ogółu społeczeństwa. Planetarium ma do dyspozycji poza samym obserwatorium, także sale do projekcji, sale audiowizualne, miejsce wystawowe, sala wideo, miejsce z komputerami czy sklep.
Adres: Avenida del Planetario, Parque Tierno Galván, Madryt, Mapa
Dojazd: Metro L6 (Arganzuela-Planetario)
Więcej na stroniewww.planetmad.es

TEATRO CIRCO PRICE

Madryt dla dzieciPoczątki tej areny cyrkowejsięgają XIX wieku, a dokładnie 1847 roku. W tym właśnie roku do Madrytu przybywa irlandzki trener koni Thomas Price, który pochodził ze starej rodziny akrobatów cyrkowych. W tamtych czasach miasto przeżywało apogeum sztuki cyrkowej. W 1868 roku Thomas Price buduje w okolicach Paseo de Recoletos Pierwszy Cyrk Price. Obecny budynek powstał z inicjatywy Urzędu Miasta, którego inauguracja odbyła się w 2007 roku.
Adres: Ronda de Atocha, 35, Madryt, Mapa
Dojazd: Metro L3 (Embajadores), Cercanías C5
Więcej na stroniewww.teatrocircoprice.es

PALACIO DE HIELO DREAM

Madryt dla dzieciKolejne centrum handlowe z miejscem dla miłośnikówsportów zimowych, tym razem dla tych wszystkich, którzy lubią sport na lodzie. Kryte lodowisko o olimpijskich rozmiarach 1800 m2, czynne jest przez cały rok. Miejsce gdzie można pojeździć ze znajomymi na łyżwach,uprawiać łyżwiarstwo figurowe czy curling w szkółkach, które się tam znajdują.
Adres: Calle de Silvano, 77, 28043 Madryt, Mapa
Dojazd: Metro L4 (Canillas)
Więcej na stroniewww.palaciodehielo.com

INDIPARK ATLÉTICO DE MADRID

Madryt dla dzieciStadion klubu piłkarskiego Atletico de Madrid, Vicente Calderon, posiada centrum rozrywki dla najmłodszych. IndiPark jest miejscem gdzie można zagrać w piłkę nożną, ale także organizowane sąwarsztaty specjalniezaprojektowane dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Otwarte codziennie, posiada plac zabaw ze zjeżdżalniami i inne atrakcje, a dla fanów piłki nożnej jest „IndiGol”, gra w której można wykazać swoje umiejętności gry w piłkę.
Adres: Paseo de los Melancólicos, 67 , Madryt, Mapa
Dojazd: Metro L5 (Pitramides), Autobus 50 i 17
Więcej na stroniewww.clubatleticodemadrid.com

BASENY MIEJSKIE

Madryt dla dzieciPrzy braku bliskości do morza,baseny stają się fantastycznym miejscem na upalne madryckie lato, a dla dzieci miejscem fantastycznej rozrywki. Czynne są od końca maja do początku września. Zaprojektowane specjalnie dla dzieci i rodzin, posiadają: baseny dla dzieci, tereny rekreacyjne, prowadzone są zajęcia dla dzieci przez instruktorów, a także wyposażone w tereny zielone, małe biblioteki, punkty restauracyjne. Lista miejskich basenów na stronie urzędu miasta:www.madrid.es
Adres: Na stronie urzędu miasta, Mapa – już niedługo
Dojazd: Na stronie urzędu miasta
Więcej na stroniewww.madrid.es

FORESTAL PARK

Madryt dla dzieciAktywność, która łączy w sobie sport, emocje i edukację w bezpiecznym środowisku gry na wysokościPark linowy o różnym stopniu trudności to tylko niektóre z elementów, które można znaleźć w parku przygody. Wszystko to w naturalnym środowisku. Dzieci już od 6 lat i wysokości 110 cm. mogą uczestniczyć w tych zajęciach sportowych, które promują pozytywne wartości edukacyjne, takie jak zręczność, zdolność do pokonywania wyzwań, szacunek do przyrody i dobrą zabawę.
Adres: Guadarrama, Las Encinillas, Mapa
Dojazd: A6.zjazd 47 Gradarrama, dalej Las encinillas i La Jarosa
Więcej na stroniewww.forestalpark.com

TABACALERA

Madryt dla dzieciLa Tabacalera jestsamodzielnie zarządzanym centrum kulturalnym, w którym znalazło się miejsce nateatr, muzykę, taniec, malarstwo, konferencje, spotkania, zajęcia audiowizualne, warsztaty, imprezy, interwencje w sąsiedztwie … W centrum odbywają się równieżwarsztaty i zajęcia dla dzieci. Centrum mieści się w dawnej fabryce tytoniu, która powstała za panowania króla Karola III. Jest dobrym przykładem XVIII wiecznej architektury przemysłowej.
Adres: Calle de Embajadores, 53, 28012 Madryt, Mapa
Dojazd: Metro L3 (Embajadores), Cercanías C5,
Więcej na stroniewww.latabacalera.net

MUSEO DEL PRADO

Madryt dla dzieciMuzeum Prado jest jednym znajważniejszych i najbogatszych muzeów na świecie. Zostało założone w 1819 roku przez króla Ferdynanda VII z inicjatywy jego drugiej żony Marii Izabeli Braganza. Muzeum posiada ofertę skierowaną dla najmłodszych. Na stronie internetowej w zakładce Actividades znajdziemy informacje o aktualnych warsztatach dla dzieci. Takie jak warsztaty „Święta, gry i zabawy”, które są skierowane dla grup 6-9 i 10-13 lat.
Adres: Paseo del Prado s/n. 28014. Madryt, Mapa
Dojazd: Metro L2 (Banco de España) i L1 (Atocha)
Więcej na stroniewww.museodelprado.es

COSMOCAIXA MADRID MUSEO DE LA CIENCIA

Madryt dla dzieciCosmocaixa jest miejsce stworzonym dla popularyzacji nauki wśród najmniejszych, a także dorosłych. W różnych pomieszczeniach można nauczyć się podstaw na temat naszej planety, życia, systemu słonecznego, wszechświata i naszego własnego ciała.Dotyk, eksperymenty i zabawa są kluczem do uczenia się i Cosmoxaixa stosuje to w praktyce. Centrum prowadzi również zajęcia dla dzieci i dorosłych. Informacja o zajęciach na stronie www.
Adres: C/ Pintor Velázquez, s/n, Alcobendas (Madryt), Mapa
Dojazd: Metro L10 (Marqués de la Valdavia)
Więcej na stroniewww.obrasocial.lacaixa.es

CASA MUSEO DEL RATÓN PÉREZ

Madryt dla dzieciMała myszka Ratoncito Pérez jest hiszpańską wersjązębowej wróżki, która daje dzieciom drobne upominki lub pieniądze, w zamian za ich zęby mleczne, schowane pod poduszką lub wrzucone pod szafę. Legenda głosi, że myszka ta mieszkała w puszce po ciastkach w cukierni Prast, przy ulicy Arenal 8. Na pierwszym piętrze mieści się muzeum, gdzie można zobaczyć domek myszki, poznaćhistorię myszki Mickey lub zostawić list do myszki Perez z prośbą o prezent przy utracie następnego zęba.
Adres: Calle Arenal 8, Madryt, Mapa
Dojazd: Metro L1, L2, L3 (Sol), Cercanías C3 i C4
Więcej na stroniewww.casamuseoratonperez.com

MUSEO DE CERA

Madryt dla dzieciMuzeum Figur Woskowychprezentuje repliki najbardziej znanych osób na świecie, od mitycznych gwiazd Hollywood do szerokiej reprezentacji społeczeństwa hiszpańskiego. Aktorka Penelope Cruz czy tenisista Rafael Nadal, to tylko dwie z wielu gwiazd, które udostępniły swoje rozmiary do stworzenia sobowtórów. Znajdziemy tam osoby ze świata sportu, kultury i polityki z ostatnich lat, a także repliki postaci historycznych jak np. Miguel de Cervantes.
Adres: Paseo Recoletos, 41, 28004 Madryt, Mapa
Dojazd: Metro L4 (Colon), Cercanías C1, C2, C7, C8, C10 (Recoletos)
Więcej na stroniewww.museoceramadrid.com

MUSEO DEL FERROCARRIL

Madryt dla dzieciStacja kolejowa Delicias oferuje nam powrót do przeszłości. WMuzeum kolejnictwa można zwiedzić świat lokomotyw. Można zobaczyć w Muzeum Kolei od silników parowych po napęd elektryczny. Dzieci mogą udawać podróżników z innej epoki i wskoczyć nadrewniany wóz, zrobić zdjęcie w wagonie salonowym lubodwiedzić wagon restauracyjny. Soboty przeznaczone są na zajęcia dla dzieci, a ostatnia sobota każdego miesiąca jest bezpłatna.
Adres: Paseo de las Delicias, 61, 28045 Madryt, Mapa
Dojazd: Metro L3 (Delicias), Cercanías C1, C10
Więcej na stroniewww.museodelferrocarril.org

FUNDACIÓN CANAL

Madryt dla dzieciFundacja Canal została założona w 2000 roku przez Canal de Isabel II, firmę wodociągową dostarczającą wodę dla mieszkańców Madrytu. Jej zadaniem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat ochrony środowiska i wody, za pośrednictwem organizowania i sponsorowania działalności artystycznej, badań kulturowych, historycznych i naukowych. Fundacja prowadzi zajęcia dla rodzin z dziećmi w czasie weekendów.
Adres: C/ Mateo Inurria, 2, 28036 Madryt, Mapa
Dojazd: Metro L1, L9, L10 (Plaza de Castilla)
Więcej na stroniewww.fundacioncanal.com

MICROPOLIX – PARQUE COMERCIAL Y DE OCIO ALEGRA

Madryt dla dzieciPark rozrywki stworzony specjalnie dla dzieci. Micropolix to całe miasto, w którymdzieci są głównymi bohaterami i przez moment mogą być pilotemlekarzem,dziennikarzem, kasjerem, strażakiem … dziś możesz być tym, kim tylko chcesz. Centrum przeznaczone jest głównie dla dzieci od 5 do 14 lat, dla młodszych także coś się znajdzie, a dorośli i dzieci powyżej 15 roku życia są turystami w obiekcie.
Adres: C/ Julio Rey Pastor, 17, 28702 San Sebastián de los Reyes, Mapa
Dojazd: Metro L10 (Hospital Infanta Sofía)
Więcej na stroniewww.micropolix.com

PARKI I OGRODY

Madryt dla dzieciKolejnymi miejscami, gdzie mona spędzić czas z dziećmi, sąmiejskie parki. Nie we wszystkich znajdują się place zabaw dla dzieci. Tak jest między innymi w parku Quinta de los Molinos. Najlepszymi miejscami dla dzieci są parkRetiro, park Juan Carlos I, park Zachodni czy nowo otwarty park Madrid Río. W samym centrum Madrytu przy muzeum Prado znajduje się Ogród Botaniczny, a warto też wybrać się na dworzec Atocha, gdzie w jego starej części zrobiono ogród tropikalny. Informacje o niektórych parkach można znaleźć na stroniewww.cowmadrycie.pl 
Mapa – już niedługo
Więcej na stroniewww.cowmadrycie.pl

RESTAURANTE LA FAMILIAR

Madryt dla dzieciRestauracja dla rodzin, gdzie została stworzona specjalnie wydzielona strefa dla dzieci– La Familar Kids. Specjalne miejsce, tak aby najmłodsi mogli się poczuć swobodnie. Miejsce, gdzie rodzice mogą spokojnie zjeść i obserwować dzieci, bawiące się w sali obok. Wszystko to odbywa się pod opieką certyfikowanego opiekuna. Oczywiście specjalne wyposażenie, aby dzieci były bezpieczne, sala do karmienia… Również menu jest dostosowane do upodobań dziecięcych.
Adres: Plaza de la Encina, 10-11, 28760 Tres Cantos (Madryt), Mapa
Dojazd: Cercanías C4 (Tres Cantos)
Więcej na stroniewww.lafamiliar.es

HERON CITY

Madryt dla dzieciCentrum handlowe zdziecięcymi przestawieniamigratis. Znajduje się w miejscowości Las Rozas, zaledwie kilka kilometrów od Madrytu Heron City Center oferuje zabawę dla wszystkich grup wiekowych. Członkowie Klubu Sonrisa mogą uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych prowadzonych przez wyspecjalizowanych instruktorów, gry z balonami, żonglerka, pokazy magii i animacji klaunów. Szczegóły na stronie internetowej.
Adres: Calle de Camilo José Cela, 2, 28230 Las Rozas de Madrid, Mapa
Dojazd: Autobus 625, 628, 629
Więcej na stroniewww.heroncitymadrid.com

GRAN VÍA DE HORTALEZA

Madryt dla dzieciW uzupełnieniu dużej ilości sklepów i lokali rozrywkowych, centrum handlowe Gran Via de Hortaleza oferuje szeroki wachlarz propozycji dla całej rodziny, zwłaszcza wystawy tematyczne przedstawiające ciekawe aspekty związane z historią, sztuką lub życiem Madrytu. Plan idealny dla dzieci i dorosłych, którego najnowszym dodatkiem jest plac zabaw przeznaczony dla dzieci, aby rodzice mogli spokojnie robić zakupy. Plac czynny: piątki 18 – 21, sobota i niedziela 12 – 14 oraz 18 – 21.
Adres: Calle Gran Vía de Hortaleza, 28043 Madryt, Mapa
Dojazd: Metro L4 i L8 (Mar de Cristal ), Autobus 87, 104, 112, 120, 125, 153, 172
Więcej na stroniewww.granviadehortaleza.com

LORANCA

Madryt dla dzieciCentrum handlowe Loranca we Fuenlabrada posiada szeroki wybór sklepów i miejsc rozrywki dla całej rodziny. Jednak maluchy mają tutaj szczególne miejsce, gdzie mogą skorzystać między innymi zwarsztatów edukacyjnych, warsztatów artystycznychoraz z rozrywki na żywo w Klubie Sonrisa. We wszystkie weekendy organizowane są zajęcia, które wpływają na wyobraźnię i kreatywność dzieci. Szczegółowy plan zajęć znajduje się na stronie centrum handlowego w zakładce Club Infantil.
Adres: Avenida de Pablo Iglesias, 28942 Fuenlabrada, Mapa
Dojazd: Metro L12 (Loranca)
Więcej na stroniewww.ccloranca.com

PARQUESUR

Madryt dla dzieciDla dzieci zarezerwowane jest wyjątkowe miejsce w Centrum Handlowy Parquesur (Leganes). Znajduje się na Plaza de Barcas, zwanegoParqueclub i ma szerokizakres animacji i warsztatów. Oprócz tradycyjnych gier, odbywają się również animacje, mały teatr, rzemiosło i tworzenie komiksów, konkursy karaoke i inne. Program został zaprojektowany zgodnie z gustami najmłodszych, które przez cały czas są monitorowane przez pracowników centrum.
Adres: Avenida de Gran Bretaña, 28916 Leganés, Mapa
Dojazd: Metro L12 (El Carrascal)
Więcej na stroniewww.parquesur.com

GREY ELEPHANT

Madryt dla dzieciSzary Słoń – rozrywka dla dzieci i dorosłych. Jeśli chodzi o dzieci, to wydaje się że zaczyna brakować sposobów i miejsc aby je zabawić, i kończą się pomysły. Szary Słoń próbuje rozwiązać ten problem w swojej multidyscyplinarnejplacówce. Jest miejscem spotkań dla rodziców i dzieci, które zachęca dokreatywności i artystycznego działania. Oprócz zwykłej sali gdzie dzieci mogą tworzyć dzieła sztuki, placówka oferuje warsztaty edukacyjne, rozrywkowe i językowe.
Adres: C/ Los Mancebos 17, 28005 Madryt, Mapa
Dojazd: Metro L5 (La Latina), Autobus 3 i 148
Więcej na stroniewww.greyelephant.es