Okolice

OKOLICE MADRYTU

Madryt nie jest jedyną atrakcją w regionie. Kiedy w 1561 r. Filip II wybrał małe miasteczko na stolicę wielkiego mocarstwa, jednym z powodów było jego centralne położenie. W niedalekiej okolicy od miasta znajdują się zabytki zaliczane do dziedzictwa narodowego Hiszpanii, a wiele z nich jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, takie jak Toledo, Segowia czy Eskurial i wiele innych.
Centralne położenie daje Madrytowi również dostęp do dalszych miejscowości i atrakcji. Dzięki Fenicjanom, którzy w X wieku przed naszą erą wprowadzili uprawę winorośli i oliwek Hiszpania jest dziś w czołówce producentów wina i oliwek na świecie. Tuż obok Madrytu znajdują się jedne z lepszych regionów winiarskich, jak Rioja czy Rueda i jej białe wino ze szczepu Verdejo, typowego dla tego regionu. Innym znanym z produkcji win regionem położonym w bliskiej odległości od Madrytu jest Ribera del Duero.

MADRYT I OKOLICE – TOLEDO

Toledo
Toledo – położone ponad 70 km od Madrytu – to dawna stolica Hiszpanii. Dzięki szybkiej kolei (podróż trwa tylko 25 min.) przenosimy się w dawne czasy, kiedy wspólnie ze sobą współżyły trzy kultury: arabska, żydowska i chrześcijańska. Miasto to zostało wybrane na stolicę przez Wizygotów.

 

 

 

MADRYT I OKOLICE – RASCAFRÍA

Rascafría
Rascafría znajduje się górnej części doliny Alto del Lozoya. Razem z Oteruelo del Valle zajmują powierzchnię prawie pięciuset tysięcy hektarów i tworzą jeden z obszerniejszych terenów gminnych Regionu Madryckiego. Obejmuje on najwyższy szczyt Regionu, Peńalara, który wznosi się na wysokość 2429 metrów n.p.m. Ten szczególny w swoim rodzaju wysokogórski terenobniża się do poziomu 1125 metrów n.p.m. w Oteruelo del Valle nad brzegiem rzeki Lozoya.
Granicami naturalnymi gmina są dwa pasma górskie, które tworzą dolinę El Paular i łączą się w przełęczy Los Cotos.
Więcej >>>>

MADRYT I OKOLICE – EL ESCORIAL

Eskorial
El Escorial (Eskurial) – olbrzymia hybryda pałacu i klasztoru. Uznawany za ósmy cud świata.

¿COWMADRYCIE? – ¿CO W OKOLICACH?

Fiesta de la VaquillaOdbywa się między innymi w Colmenar Viejo 2 lutego i jest uznana jako impreza o narodowym znaczeniu turystycznym.
Święto jałówki, odbywa się we Wspólnocie Madrytu w miejscowości Colmenar Viejo, 02 lutego każdego roku. Festiwal ten został uznany za narodową atrakcję turystyczna i atrakcję turystyczną Wspólnoty Madrytu. Święto to przypomina nam czasy kiedy to miejscowa ludność zajmowała się przepędzaniem bydła. Impreza ta stał się jedną z najbardziej głęboko zakorzenionych tradycji w miejscowości. Początki tego święta są odległe i choć żadne informacje pisemne nie istnieją, wydaje się, że została zapoczątkowana w połowie XIII stulecia.
Więcej: ¿coWmadrycie? – Kalendarz imprez.

MADRYT I OKOLICE – SEGOWIA

Segowia
Segowia i jej akwedukty rzymskie, a także zamek uważany przez niektórych za pierwowzór logotypu Disneya.

MADRYT I OKOLICE – ÁVILA

Avila
Ávila i jej fantastyczny styl romański z murami obronnymi – miejsce skąd pochodzi święta Teresa Wielka. W system obronny włączone jest także prezbiterium romańsko-gotyckiej katedry. Od XVI wieku miasto przyciąga wielu pielgrzymów podążających do miejsca urodzenia świętej Teresy. W 1995 roku miasto zostało wpisane na listę zabytków UNESCO. Miasto jest również stolica prowincji Ávila. Usytuowane około 110 km od Madrytu, jest najwyżej położoną stolica prowincji w Hiszpanii i leży na wysokości 1131 m n.p.m. Więcej>>>

MADRYT I OKOLICE – ALCALÁ DE HENARES

 

Alcala de Henares
Alcalá de Henares z jednym z najstarszych uniwersytetów i pierwszą koncepcją miasteczka uniwersyteckiego z przełomu XV i XVI wieku.