Los Patones


LOS PATONES

Wstęp

PatonesMiejscowość w dorzeczu rzeki Jarama znajduje się w północno-wschodniej części Wspólnoty Madrytu, w pobliżu prowincji Guadalajara i około 60 km od stolicy. Wieś ta została uznana jako zabytek historyczny w 1999 r. Położona jest 832 m nad poziomem morza i należy do jednych z miejsc często odwiedzanych przez turystów z uwagi na krajobraz który ją otacza, jak również bliskość do innych atrakcji takich jak zapora wodna El Atazar, czy starszych: tamy Ponton de Olivar, tamy Navarejo i tamy Parra.
Znajdująca się niedaleko jaskinia Reguerillo została uznana za zabytek historyczno – artystyczny w 1944 roku, w której znajdują się prehistoryczne malowidła naścienne. Wizyta obowiązkowa jeżeli będziemy w Patones.
Kiedy w XX wieku powstała nowa osada miejskiej, którą nazywano Patones Dolne (Patones de Abajo), większość mieszkańców przeniosła się w dół z górnej części i mniej więcej do roku 1960 prymitywne budynki zabytkowego centrum Patones Górnego (Patones de Arriba) zostały opuszczone. Tak więc Patones de Abajo stało się nową częścią miasta, w każdym jego sensie.
PatonesW ostatnich latach górna część poddana renowacji ożywiła się na nowo i stała się muzeum, życia wiejskiego i typowego dla tego regionu czarnego budownictwa z łupka ilastego i kamienia, samym w sobie, do którego należy zaliczyć również kościół San Józefa z XVII dziś będący siedzibą centrum turystycznego. W Patones i okolicach możemy cieszyć się pieszymi czy rowerowymi wycieczkami, uprawiać wspinaczkę, a nawet w nadmienionej jaskini, uprawiać speleologię.

Powrót do góry

Historia

Strona cały czas w budowie. Przepraszamy

Co zobaczyć

Strona cały czas w budowie. Przepraszamy

Jak dojechać

Strona cały czas w budowie. Przepraszamy

Powrót do góry

Zdjęcia

[slideshow]
[/slideshow]