Na zakupy

Madryt to nie tylko zabytki, gastronomia i atrakcje turystyczne. To również ogromna ilość sklepów, butików i centrów handlowych otwartych zazwyczaj do późnego wieczora. Asortyment towarów sprzedawanych w stolicy Hiszpanii jest bardzo bogaty od produktów luksusowych, antyków, odzieży, obuwia po pamiątki i produkty gastronomiczne. Można tutaj znaleźć sklepy tradycyjne, które istnieją od ponad 100 lat, małe butiki, jak również ogromne galerie handlowe.

Madrycki luksus

Dzielnica Salamanka w Madrycie oferuje towary z najwyższej półki. Najbardziej luksusowe butiki znajdują się na ulicach takich jak Serrano, Castello, Goya, Velazquez, Jorge Juan, Prince of Vergara i Ortega y Gasset .

Na tym obszarze znajdują się jedne z najbardziej prestiżowych sklepów takich światowych marek jak: prêt-à-porter włoskiego domu Versace, wyrafinowane i proste Hermès czy Dolce & Gabanna i Chanel, których kolekcje słynne z wysublimowania i nowoczesności wyeksponowane sa w dużych przestrzeniach. Tutaj także znajdziemy sklepy Giorgio Armani, Valentino i Louis Vuitton. A na ulicy Serrano mieści się jeden z najbardziej prestiżowych sklepów z akcesoriami mody – Loewe.

Moda hiszpańska reprezentowana jest w tej najbardziej luksusowej części miasta przez takie domy mody jak: Victorio & Lucchino, Adolfo Domínguez, Roberto Verino i Elena Benarroch, oferujące swoim klientom unikalne produkty najwyższej jakości.

Swoje miejsce w tej ekskluzywnej dzielnicy Madrytu mają również sklepy jubilerskie, takiej jak: Carrera y Carrera, Wempe, Suárez, Brooking, ekskluzywne Cartier Bvlgari.

Madryckie Soho

W Madrycie światowe marki, takie jak: Zara, Mango czy Camper, współistnieją razem z małymi butikami i propozycjami młodych hiszpańskich projektantów. Na tym polega część jego uroku. Dzielnica Salesas czy Malasaña są to miejsca, gdzie możemy znaleźć dużą ilość butików od najbardziej awangardowych projektów i wiodących marek po sklepy z asortymentem dostępnym na każdą kieszeń. Jest to jedna z najmodniejszych dzielnic stolicy z oryginalnymi i niekonwencjonalnymi sklepami.

Sklepy ze stuletnią tradycją

W obliczu globalizacji, nadal istnieją małe punkty oporu. Takim przykładem są ponad stuletnie sklepy, lokalne warsztaty, które przez dziesięciolecia oparły się kryzysowi i modzie. Wśród nich są zakłady fryzjerskie, jak El Kince de Cuchilleros, lub apteki, takie jak La Real Botica de Reina Madre, gdzie królowa kupowała swoje mikstury. Sklepami, które z wielką wdzięcznością wytrzymują upływ czasu, są cukiernie. Możesz zrobić spacer po Madrycie z przystankami w Casa Mira i jej turronami (rodzaj nugatu); dalej w La Pajarita, gdzie kupowała amerykańska aktorka i modelka, Lauren Bacall (Betty Joan Persk) lub w La Duquesita. Innymi świetnymi madryckimi klasykami są: Pontejos, wielkie emporium pasmanteryjne, Loewe ze skórzanymi akcesoriami niemożliwymi do skopiowania lub Grassy, ​​najbardziej elegancki sklep jubilerski w Madrycie.

Oryginalną pamiątka z Madrytu mogą być espadryle zakupione w jednym z wyspecjalizowanych w tym asortymencie sklepów takich jak: Casa Hernanz, Calzados Lobo czy Casa Vega.

Inne miejsca zakupowe

Madryt ma nieskończoną liczbę różnych sklepów, więc zawsze można znaleźć to, czego szukasz. Oto niektóre z popularniejszych miejsc:

Gran Vía: jest pełna popularnych sklepów z modą, jak Zara, Stradivarius, Mango otoczonych pięknymi historycznymi budynkami w okolicy.

Fuencarral: ulica jest jednym z głównych centrów handlowych miasta, idealnym miejscem do znalezienia sklepów z modą młodzieżową, czy butików z kreacjami młodych projektantów. Równolegle do Fuencarral biegnie ulica Hortaleza, kolejna interesująca arteria dla osób szukających czegoś oryginalnego.

Calle Preciados: wraz z Calle del Carmen i Calle Arenal stanowi jedną z głównych dzielnic handlowych Madrytu. Ulice usytuowane są pomiędzy Plaza del Callao i Puerta del Sol

El Rastro: czyli madrycki pchli targ z ponad 400-letnia tradycją. Odbywa się w każdą niedzielę i święta. Na ok. 3500 stanowiskach sprzedaje się prawie wszystko, od staroci poprzez wyroby rzemiosła artystycznego, przedmioty kolekcjonerskie, produkty hiszpańskie i sprowadzone z zagranicy. 

Co zobaczyć?
Madryt w 1,2,3 dni
Jak dojechać?
Hotele
Transport
Gdzie zjeść?
Na zakupy
Mapa
Przewodnicy w Madrycie

Zobacz Madryt z nami

Wycieczki dostosowane do klienta. Różnorodne opcje programów zarówno dla konesera sztuki, jak i miłośnika piłki nożnej czy dobrej hiszpańskiej kuchni i wina.