La Latina

To najbardziej fascynujące i autentyczne obszary Madrytu. Znajdują się one w zabytkowej części miasta, ale jednocześnie mało zeksplorowanej przez turystów. La Latina znana jest między innymi z licznych barów przekąskowych, do których chętnie przychodzą lokalsi

mercado la cebada

Mercado de la Cebada

W miejscu gdzie stoi obecnie hala targowa z 1956 roku, w dawnych czasach znajdował się plac, tzw. „Targ Jęczmienny”, na którym handlowano produktami przywożonymi z prowincji. Służył on  również jako miejsce festynów i egzekucji publicznych. 

la Latina Cava Baja2

Cava Baja

W dawnych czasach wypełniona gospodami typu „Pod Wulkanem” czy „Pod Pawiem”, obecnie popularna ulica z restauracjami i barami tapas (przekąskowymi), które chętnie odwiedzają mieszkańcy Madrytu. 

Museo de San Isidro

Museo de San Isidro

Kolekcja Muzeum Początków Madrytu nazywanego również Muzeum św. Izydora przenosi nas od czasów prehistorii do ok. XVI wieku. Placówka znajduje się w XVI-wiecznym pałacu należącym dawniej do rodziny Lujanes. 

iglesia de San Andrés detal

Iglesia San Andrés

Początki Kościoła św. Andrzeja sięgają czasów średniowiecza. Obecna konstrukcja pochodzi z XVII wieku, aczkolwiek wymagała ona sporych napraw po zniszczeniach spowodowanych hiszpańską wojną domową.
La Latina plaza de la Paja

Plaza de la Paja

Dawny plac targowy, później obszar z monumentalnymi rezydencjami zamożnych rodzin madryckich obecnie stanowi klimatyczną enklawę wypełnioną restauracjami i kawiarniami z charakterystycznymi ogródkami na zewnątrz.

Przewodnicy w Madrycie

Zobacz Madryt z nami

Wycieczki dostosowane do klienta. Różnorodne opcje programów zarówno dla konesera sztuki, jak i miłośnika piłki nożnej czy dobrej hiszpańskiej kuchni i wina.

Real Basílica de San Francisco el Grande

Real basílica de San Francisco el Grande

Pierwsza świątynia w tym miejscu, jak mówi legenda, została założona przez św. Franciszka. Kopuła świątyni ma średnicę 33 m i jest największą w Hiszpanii. W pierwszej kaplicy po lewej stronie znajduje się obraz Goi z ukrytym autoportretem artysty.

Iglesia de san Pedro el Viejo (1)

Iglesia de San Pedro el Viejo

Kościół pod wezwaniem świętego Piotra należy do najstarszych świątyń w Madrycie. W jego wnętrzu przechowywana jest XVIII-wieczna figura Jezusa Ubogich, ciesząca się dużym szacunkiem wśród okolicznych wiernych.

La Colegiata de san Isidro detal

Colegiata de san Isidro

Dawna kolegiata jezuicka wybudowana w XVII wieku. Po wydaleniu Jezuitów z Hiszpanii zostały do niej przeniesione szczątki świętego Izydora Oracza, patrona Madrytu. Na szczególną uwagę zasługuje kaplica Jezusa Wielkiej Mocy (Jesús del Gran Poder).

flamenco-594272_640

Rezerwacje Falmenco

Flamenco, to taniec wywodzący się z kultury cygańskiej i prawdziwie hiszpańska sztuka. Warto jest odwiedzić jedno z tabloas i doświadczyć z bliska pasję i energię, jaką przekazuje ten spektakl.

Wiadukt Enrique Baróna

Viaducto de Segovia

Wiadukt Segowii nazywany również „wiaduktem samobójców” został zbudowany w 1874 roku, aby zniwelować różnice w wysokości terenu. Pojawił się w 3 filmach Pedro Almodovara. 

Puerta de Toledo

Puerta de Toledo

Monumentalna Brama Toledo ufundowana została przez króla Ferdynanda VII na początku XIX wieku. Wcześniej istniały dwie inne bramy o tej nazwie. Brama prowadzi w stronę Puente de Toledo (Mostu Toledo).
 

Powiązane na naszym blogu

Museo Naval w Madrycie

Madryt jest miastem bogatym w ciekawe muzea. Jednak dla mnie prawdziwym odkryciem było Museo Naval czyli Muzeum Marynarki Wojennej. Skąd lokalizacja tego typu instytucji właśnie

Czytaj więcej »

Romańskie skarby w Muzeum Prado

   Odwiedzający Muzeum Prado na pewno zauważyli, że kolekcja muzeum ułożona jest w sposób chronologiczny i z uwzględnieniem poszczególnych szkół malarskich. Na parterze, przy wejściu

Czytaj więcej »

Kompletny Przewodnik po Madrycie

Więcej informacji możesz uzyskać podczas wycieczek w towarzystwie naszych przewodników lub nabywając przewodnik naszego autorstwa, który ukazał się nakładem Wydawnictwa Bezdroża. Książka licząca 240 stron, ukazała się w ramach serii Travelbook. Przewodnik „Madryt. Travelbook” zawiera zarówno informacje dotyczące optymalnego zaplanowania podroży do stolicy Hiszpanii, jak również opisy znanych i tych mniej znanych zabytków oraz ciekawych z punktu widzenia kulturalnego i kulinarnego miejsc Madrytu. Książka została napisana przez przewodników miejskich na co dzień mieszkających i pracujących w Madrycie.

masz pytania

Skontaktuj się z nami

Agnieszka

+34 634 329 381

Aleksander

+34 605 355 958

Polska

+48 224 279 172​

Wyślij mail-a

info@cowmadrycie.pl