Park El Retiro i okolice

Park Retiro i jego okolice stanowią doskonałą przestrzeń do relaksu i degustacji gastronomicznych. Okolica jest również znana z szeregu zabytków pochodzących głównie z XVIII i XIX wieku.
Park Retiro

El Parque del Retiro

Park Retiro nazywany również „zielonymi płucami Madrytu” zajmuje powierzchnię ok. 118 ha. W tej zielonej enklawie rośnie najstarsze drzewo w Madrycie. Jest to fantastyczne miejsce do przechadzek i relaksu w jednej z tutejszych kawiarni.
El Retiro (15)

Palacio de Cristal

Pałac Kryształowy znajdujący sie na terenie Parku Retiro powstał w 1887 roku. Był wzorowany na nieistniejącym już Crystal Palace w Londynie. Obecnie stanowi miejsce ekspozycyjne Muzeum Królowej Zofii.
El Retiro Palacio de Velazquez (2)

Palacio de Velázquez

Palac Velazqueza został wybudowany w latach 1881–1883 z okazji obchodów Krajowej Wystawy Górniczej. Jego pomysłodawcą był architekt Ricardo Velázquez Bosco, od którego nazwiska pochodzi nazwa pałacu.
Real Observatorio de Madrid

Real Observatorio de Madrid

XVIII-wieczny budynek Królewskiego Obserwatorium Astronomicznego obecnie jest siedziba Narodowego Instytutu Geograficznego i mieści kolekcje z dziedziny astronomii, geodezji, kartografii i geofizyki.
Panteón de Hombres Ilustres

Panteón de Hombres Ilustres

Kompleks wzniesiony w stylu neo bizantyjskim, zbudowany pod koniec XIX wieku jest miejscem pamięci poświeconym zasłużonym obywatelom Hiszpanii takim jak: Palafox, Castaños, Concha, Prim y Ríos Rosas.
Real Fábrica de Tapices

Real Fábrica de Tapices

Królewska Fabryka Tapiserii to muzeum w którym można prześledzić nie tylko historię hiszpańskich arrasów, ale również zobaczyć współczesnych rzemieślników podczas pracy. Kartony dla manufaktury projektował m.in. Goya.
Real Fábrica de Tapices

Real basílica de Nuestra Señora de Atocha

Świątynia konsekrowana w 1951 roku jest jedną z 6 bazylik znajdujących się na terenie Madrytu. Według tradycji już w VII wieku w tym miejscu znajdowała sie kapliczka wybudowana na cześć Matki Boskiej z Atocha.
Miasto kultury

Museo Nacional de Artes Decorativas

Narodowe Muzeum Sztuki Dekoracyjnej powstało w 1913 roku jako placówka wspierająca kształcenie przyszłych rzemieślników i projektantów. W kolekcji muzeum znajdują się meble, ceramika, tekstylia, zegary i inne wyroby rzemiosła artystycznego.
Puerta de Toledo

Puerta de Alcalá

Bramę zawdzięczamy królowi Karolowi III. Została wybudowana w 1778 roku i jest starsza od Łuku Triumfalnego w Paryżu. Jest jednym z najważniejszych symboli Madrytu.
La Iglesia de San Manuel y San Benito

Iglesia de San Manuel y San Benito

Kościół w stylu neo bizantyjskim z początku XX wieku jest jednocześnie kaplicą grobową małżonków Manuela Caviggioli i Benity Maurici. Świątynia jest obecnie pod opieką ojców augustianów.
Miasto kultury

Casa Arabe

W budynku w stylu neomudejar mieści sie obecnie Dom Arabski, pełniący funkcję domu kultury, gdzie można zapoznać sie z szeroko pojętą kulturą muzułmańską. Sam budynek powstał w 1886 roku.
Las Ventas (1)

Plaza de toros de Las Ventas

Jest to najważniejsza arena do walki z bykami w Hiszpanii. Została otwarta w 1929 roku. Na jej trybunach może sie zmieścić 23.798 widzów. Korridy odbywają sie tutaj od końca marca do początku października.

Powiązane na naszym blogu

Museo Naval w Madrycie

Madryt jest miastem bogatym w ciekawe muzea. Jednak dla mnie prawdziwym odkryciem było Museo Naval czyli Muzeum Marynarki Wojennej. Skąd lokalizacja tego typu instytucji właśnie

Czytaj więcej »

Romańskie skarby w Muzeum Prado

   Odwiedzający Muzeum Prado na pewno zauważyli, że kolekcja muzeum ułożona jest w sposób chronologiczny i z uwzględnieniem poszczególnych szkół malarskich. Na parterze, przy wejściu

Czytaj więcej »

Kompletny Przewodnik po Madrycie

Więcej informacji możesz uzyskać podczas wycieczek w towarzystwie naszych przewodników lub nabywając przewodnik naszego autorstwa, który ukazał się nakładem Wydawnictwa Bezdroża. Książka licząca 240 stron, ukazała się w ramach serii Travelbook. Przewodnik „Madryt. Travelbook” zawiera zarówno informacje dotyczące optymalnego zaplanowania podroży do stolicy Hiszpanii, jak również opisy znanych i tych mniej znanych zabytków oraz ciekawych z punktu widzenia kulturalnego i kulinarnego miejsc Madrytu. Książka została napisana przez przewodników miejskich na co dzień mieszkających i pracujących w Madrycie.

masz pytania

Skontaktuj się z nami

Agnieszka

+34 634 329 381

Aleksander

+34 605 355 958

Polska

+48 224 279 172​

Wyślij mail-a

info@cowmadrycie.pl