Paza de España i Princesa

Calle de la Princesa jest jedną z najdłuższych ulic w Madrycie. Jej początek wyznacza Plaza de España czyli Plac Hiszpański, a koniec dzielnica Moncloa. Plac Hiszpański zajmuje ok. 36.900 m2 i jest jednym z największych w Madrycie. Jest on położony w centralnym miejscu z doskonałym dostępem do komercyjnych i kulturalnych atrakcji stolicy.
Pomnik Cervantesa 3

Plaza de España

W centralnej części Placu Hiszpańskiego znajduje się pomnik poświecony literaturze hiszpańskiej, nazywany potocznie Pomnikiem Cervantesa. Wznoszą się nad nim dwa potężne gmachy Edificio de España i Torre de Madrid.
Edificio de Espana na plaza de espana

Edificio España

Gdy w 1953 gmach został oddany do użytku uchodził za jeden z najnowocześniejszych i najwyższych w Hiszpanii. Budynek liczy sobie 117 m wysokości, posiada 25 pięter i jest wyposażony w 32 windy.
Plaza de Espana

Torre de Madrid

Budynek, który został ukończony w 1960 roku jest szóstym najwyższym wieżowcem w Madrycie. Liczy sobie 142 metry wysokości i posiada 37 pięter. Służy głównie jako apartamentowiec, niemniej jednak część jego przestrzeni zajmuje hotel.
Templo Nacional de Santa Teresa de Jesús 2

Templo Nacional de Santa Teresa de Jesús

Świątynia Narodowa św. Teresy od Jezusa i przyległy do niej klasztor jest siedzibą Karmelitów Bosych. Kompleks oddany w 1928 roku jest mieszanka stylów. Można w nim znaleźć elementy gotyckie, renesansowe, a nawet modernistyczne.
Miasto kultury

Museo Cerralbo

Siedziba muzeum znajduje się w XIX pałacu, którego właścicielem był markiz Cerralbo. Kolekcja obejmuje 50 tys. eksponatów głównie dzieł sztuki i rzemiosła artystycznego.
Świątynia Debod

Templo Debod

Oryginalna świątynia egipska, której najstarsza część datowana jest na lata 200-180 p.n.e. Ze wzgórza na którym znajduje się ta starożytna budowla rozpościera się przepiękny widok na park Casa de Campo oraz Pałac Królewski i katedrę.
Miasto kultury

Palacio de Liria

XVIII wieczny pałac należący do arystokratycznej, hiszpańskiej rodziny Alba od 2019 roku został udostępniony do zwiedzania. Wśród dzieł sztuki prezentowanych w muzeum znajdują się obrazy m.in.: Velazqueza, Goi, Tycjana i Rubensa.
Miasto kultury

Cuartel General del Ejército del Aire

Budynek Dowództwa Sił Powietrznych wybudowany po hiszpańskiej wojnie domowej, był wzorowany na XVI-wiecznym kompleksie w Escorialu. Gmach ma 6 pięter i dach pokryty dachówką z łupka.
Miasto kultury

Faro de Moncloa

Wieża widokowa została wybudowana w 1992 roku. Po remoncie przeprowadzonym w 2015 roku została ona udostępniona dla turystów. Wjeżdżając na wysokość 92 m można z niej podziwiać piękne widoki na okolice.
Miasto kultury

Arco de la Victoria

Brama w kształcie łuku triumfalnego wybudowana w połowie XX wieku. Jej wysokość wynosi 49 m. Na szczycie znajduje się posąg Bogini Minerwy prowadzącej powóz. Na fasadzie znajdują się dekoracje nawiązujące do cnót wojskowych i dyscyplin naukowych.
Miasto kultury

Museo de América

W monumentalnym gmachu muzeum otwartego w 1944 roku mieści się bogata kolekcja eksponatów z okresu od epoki prekolumbijskiej do czasów współczesnych. Zbiór oceniany jest na ok. 25 tys. egzemplarzy.
przewodnicy

Zobacz Madryt z nami

Wycieczki dostosowane do klienta. Różnorodne opcje programów zarówno dla konesera sztuki, jak i miłośnika piłki nożnej czy dobrej hiszpańskiej kuchni i wina.

Powiązane na naszym blogu

Museo Naval w Madrycie

Madryt jest miastem bogatym w ciekawe muzea. Jednak dla mnie prawdziwym odkryciem było Museo Naval czyli Muzeum Marynarki Wojennej. Skąd lokalizacja tego typu instytucji właśnie

Czytaj więcej »

Romańskie skarby w Muzeum Prado

   Odwiedzający Muzeum Prado na pewno zauważyli, że kolekcja muzeum ułożona jest w sposób chronologiczny i z uwzględnieniem poszczególnych szkół malarskich. Na parterze, przy wejściu

Czytaj więcej »

Kompletny Przewodnik po Madrycie

Więcej informacji możesz uzyskać podczas wycieczek w towarzystwie naszych przewodników lub nabywając przewodnik naszego autorstwa, który ukazał się nakładem Wydawnictwa Bezdroża. Książka licząca 240 stron, ukazała się w ramach serii Travelbook. Przewodnik „Madryt. Travelbook” zawiera zarówno informacje dotyczące optymalnego zaplanowania podroży do stolicy Hiszpanii, jak również opisy znanych i tych mniej znanych zabytków oraz ciekawych z punktu widzenia kulturalnego i kulinarnego miejsc Madrytu. Książka została napisana przez przewodników miejskich na co dzień mieszkających i pracujących w Madrycie.

masz pytania

Skontaktuj się z nami

Agnieszka

+34 634 329 381

Aleksander

+34 605 355 958

Polska

+48 224 279 172​

Wyślij mail-a

info@cowmadrycie.pl