Paseo de la Castellana

Paseo de la Castellana jest ważną arterią miasta przy której znajdują się tak ważne obiekty jak: Muzeum Historii Naturalnej, kompleks ministerstw Nuevos Ministerios, wieżowce AZCA, stadion Santiago Bernabéu oraz Cuatro Torres Business Area czyli cztery najwyższe drapacze chmur w Hiszpanii.

Stadion Realu Madryt

Estadio Santiago Bernabéu

Stadion madryckiego zespołu piłkarskiego Real Madrid został otwarty w tym miejscu w 1947 roku. W ramach obiektu sportowego można zwiedzać obszerne muzeum oraz odwiedzić trzy poziomowy sklep sportowy.
Museo Nacional de Ciencias Naturales

Museo Nacional de Ciencias Naturales

Kolekcja Muzeum Historii Naturalnej liczy ok. 6 mln. eksponatów, wyeksponowanych w ramach sześciu departamentów. Na szczególną uwagę zasługuje rekonstrukcja szczątków wymarłego szczerbaka z terenu Argentyny oraz replika diplodoka.
Miasto kultury

Nuevos Ministerios

Rządowy kompleks ministerstw znajdujący się przy ulicy Castellana 63 został zrealizowany w latach 1933-42 i był inspirowany pałacem w Escorialu. Został zaprojektowany przez architekta – Secundino Zuazo Ugalde.
Miasto kultury

AZCA

Jest to kompleks biznesowo-handlowy w ramach którego znajdują się wieżowce, wśród których najwyższe to Torre Picasso (1988) o wysokości 156 m, Torre Europa (1985) – 120 m, Castellana 81 (1981) – 107 m, Torre Titania (2013) – 104 m.
Cuatro Torres 124

Puerta de Europa

Bliźniacze budynki nachylone ku sobie pod kątem 15 stopni to tzw. „Brama Europy”. Każdy z nich ma 114 m wysokości i po 26 pięter. Są częścią tzw. „madryckiego Manhattanu”.
Cuatro Torres 075

Cuatro Torres Business Area

To cztery najwyższe wieżowce w Hiszpanii. Najwyższy z nich Torre de Cristal ma wysokość 249 m, pozostałe to Torre Cepsa (248 m), Torre PwC (236 m), Torre Espacio (224 m). W ich pobliżu budowany jest piąty drapacz chmur.
Muzeum Soroll

Museo Sorolla

Budynek muzeum był dawniej domem i pracownią Joaquína Sorolla Bastida (1863-1923), hiszpańskiego malarza i grafika. Na zewnątrz znajduje się przepiękne patio i ogród w stylu andaluzyjskim.
Miasto kultury

Museo Geominero

Kolekcje Muzeum Geologicznego obejmują minerały, skały i skamieliny (m.in. rekonstrukcję plioceńskiego mastodonta). W suficie sali głównej znajduje się gigantyczny witraż. Placówka została uroczyście otwarta w 1926 roku.
Andén 0 - Estación de Chamberí (3)

Andén Cero

Stacja metra z 1919 roku, zamknięta w 1966 roku, a następnie wyremontowana i zamieniona w 2008 roku na muzeum. Zachowuje oryginalne wyposażenie i dekoracje. Znajduje się na trasie linii nr 1 madryckiego metra.
Miasto kultury

Museo Arte Público de Madrid

Muzeum znajduje się na otwartej przestrzeni w okolicy mostu Enrique de la Mata Gorostizaga. Można w tym miejscu podziwiać rzeźby takich artystów jak: Eduardo Chillida, Joan Miró, Alberto Sánchez.
flamenco-594272_640

Rezerwacje Falmenco

Flamenco, to taniec wywodzący się z kultury cygańskiej i prawdziwie hiszpańska sztuka. Warto jest odwiedzić jedno z tabloas i doświadczyć z bliska pasję i energię, jaką przekazuje ten spektakl.
przewodnicy

Zobacz Madryt z nami

Wycieczki dostosowane do klienta. Różnorodne opcje programów zarówno dla konesera sztuki, jak i miłośnika piłki nożnej czy dobrej hiszpańskiej kuchni i wina.

Powiązane na naszym blogu

Museo Naval w Madrycie

Madryt jest miastem bogatym w ciekawe muzea. Jednak dla mnie prawdziwym odkryciem było Museo Naval czyli Muzeum Marynarki Wojennej. Skąd lokalizacja tego typu instytucji właśnie

Czytaj więcej »

Romańskie skarby w Muzeum Prado

   Odwiedzający Muzeum Prado na pewno zauważyli, że kolekcja muzeum ułożona jest w sposób chronologiczny i z uwzględnieniem poszczególnych szkół malarskich. Na parterze, przy wejściu

Czytaj więcej »

Kompletny Przewodnik po Madrycie

Więcej informacji możesz uzyskać podczas wycieczek w towarzystwie naszych przewodników lub nabywając przewodnik naszego autorstwa, który ukazał się nakładem Wydawnictwa Bezdroża. Książka licząca 240 stron, ukazała się w ramach serii Travelbook. Przewodnik „Madryt. Travelbook” zawiera zarówno informacje dotyczące optymalnego zaplanowania podroży do stolicy Hiszpanii, jak również opisy znanych i tych mniej znanych zabytków oraz ciekawych z punktu widzenia kulturalnego i kulinarnego miejsc Madrytu. Książka została napisana przez przewodników miejskich na co dzień mieszkających i pracujących w Madrycie.

masz pytania

Skontaktuj się z nami

Agnieszka

+34 634 329 381

Aleksander

+34 605 355 958

Polska

+48 224 279 172​

Wyślij mail-a

info@cowmadrycie.pl