Salamanca

Salamanca zalicza się do zamożnych części Madrytu. Tutaj skupiają się zarówno sklepy prestiżowych marek jak i galerie sztuki, antykwariaty, domy aukcyjne, eleganckie hotele i restauracje.
Miasto kultury

Mercado de la Paz

Klimatyczna hala targowa oddana do użytku w 1879 roku. Na jej terenie znajduje się ok. 100 stoiskami z różnorodnymi produktami. W tym miejscu zaopatrują się najlepsi restauratorzy z okolicy.
Miasto kultury

Basílica de la Concepción de Nuestra Señora

Ten neogotycki kościół budowany w latach 1902-14 jest prawdziwą perełką dzielnicy Salamanca. Na szczycie wieży mierzącej 43,7 m znajduje się figurą Najświętszej Maryi Panny.
Miasto kultury

Museo Lázaro Galdiano

Kolekcja tego niezwykłego muzeum liczy ok. 12.600 dzieł sztuki oraz ok. 20.000 książek. Wśród najbardziej spektakularnych dzieł należy wyróżnić „Medytujący Jan Chrzciciel” H. Boscha czy „Czarownice” F. Goi.
Miasto kultury

Paseo de Recoletos

Bulwar, którego nazwa pochodzi od nieistniejącego już klasztoru augustianów. Przy Paseo de Recoletos znajduje się dużo ciekawych obiektow m.in Biblioteka Narodowa czy Casino Gran Madrid.
Miasto kultury

Biblioteca Nacional de España

Hiszpańska Biblioteka Narodowa ma swoją siedzibę w neoklasycznym budynku z końca XIX wieku. Zbiory biblioteczne zawierają ok. 30 milionów publikacji. W ramach biblioteki można zwiedzać bezpłatnie muzeum.
Miasto kultury

Museo Arqueológico Nacional

Muzeum Archeologiczne zostało założone w 1867 roku. Jego kolekcja liczy ok. 15,5 tysiąca eksponatów, podzielonych na 12 modułów tematycznych, ulokowanych w 40 salach. Przed wejściem do muzeum znajduje się replika jaskini z Altamira.
Miasto kultury

Museo de Cera

Historia Muzeum Figur Woskowych w Madrycie sięga 1972 roku. Powierzchnia tej placówki wynosi 2.000 m2. W 40 salach zostało ulokowanych ok. 450 figur sławnych ludzi m.in: Pablo Picasso czy Antonio Banderasa.
przewodnicy

Zobacz Madryt z nami

Wycieczki dostosowane do klienta. Różnorodne opcje programów zarówno dla konesera sztuki, jak i miłośnika piłki nożnej czy dobrej hiszpańskiej kuchni i wina.
flamenco-594272_640

Rezerwacje Falmenco

Flamenco, to taniec wywodzący się z kultury cygańskiej i prawdziwie hiszpańska sztuka. Warto jest odwiedzić jedno z tabloas i doświadczyć z bliska pasję i energię, jaką przekazuje ten spektakl.

Powiązane na naszym blogu

Museo Naval w Madrycie

Madryt jest miastem bogatym w ciekawe muzea. Jednak dla mnie prawdziwym odkryciem było Museo Naval czyli Muzeum Marynarki Wojennej. Skąd lokalizacja tego typu instytucji właśnie

Czytaj więcej »

Romańskie skarby w Muzeum Prado

   Odwiedzający Muzeum Prado na pewno zauważyli, że kolekcja muzeum ułożona jest w sposób chronologiczny i z uwzględnieniem poszczególnych szkół malarskich. Na parterze, przy wejściu

Czytaj więcej »

Kompletny Przewodnik po Madrycie

Więcej informacji możesz uzyskać podczas wycieczek w towarzystwie naszych przewodników lub nabywając przewodnik naszego autorstwa, który ukazał się nakładem Wydawnictwa Bezdroża. Książka licząca 240 stron, ukazała się w ramach serii Travelbook. Przewodnik „Madryt. Travelbook” zawiera zarówno informacje dotyczące optymalnego zaplanowania podroży do stolicy Hiszpanii, jak również opisy znanych i tych mniej znanych zabytków oraz ciekawych z punktu widzenia kulturalnego i kulinarnego miejsc Madrytu. Książka została napisana przez przewodników miejskich na co dzień mieszkających i pracujących w Madrycie.

masz pytania

Skontaktuj się z nami

Agnieszka

+34 634 329 381

Aleksander

+34 605 355 958

Polska

+48 224 279 172​

Wyślij mail-a

info@cowmadrycie.pl