Lavapies i Rastro

Lavapiés jest jedną z najbardziej kosmopolitycznych dzielnic Madrytu, która w przeszłości inspirowała artystów takich jak Francisco Goya czy Benito Pérez Galdós. Na jej terenie znajduje się słynny pchli targ El Rastro. 

lavapies Colegio y la Iglesia de las Escuelas Pías de San Fernando.

Escuelas Pías de San Fernando

Dawny kościół z przylegającą do niego szkołą dla ubogich ufundowany został w XVIII wieku. Budowla zniszczona częściowo w wyniku hiszpańskiej wojny domowej, obecnie stanowi  siedzibę biblioteki i uniwersytetu UNED. 

Zakupy

El Rastro

To pchli targ, który odbywa się w niedzielne i świąteczne przedpołudnia. Liczy ok. 3.500 stanowisk na których można kupić od staroci i wyrobów rzemiosła artystycznego po produkty z Chin. 
 
 
Przewodnicy w Madrycie

Zobacz Madryt z nami

Wycieczki dostosowane do klienta. Różnorodne opcje programów zarówno dla konesera sztuki, jak i miłośnika piłki nożnej czy dobrej hiszpańskiej kuchni i wina.

Powiązane na naszym blogu

Museo Naval w Madrycie

Madryt jest miastem bogatym w ciekawe muzea. Jednak dla mnie prawdziwym odkryciem było Museo Naval czyli Muzeum Marynarki Wojennej. Skąd lokalizacja tego typu instytucji właśnie

Czytaj więcej »

Romańskie skarby w Muzeum Prado

   Odwiedzający Muzeum Prado na pewno zauważyli, że kolekcja muzeum ułożona jest w sposób chronologiczny i z uwzględnieniem poszczególnych szkół malarskich. Na parterze, przy wejściu

Czytaj więcej »

Kompletny Przewodnik po Madrycie

Więcej informacji możesz uzyskać podczas wycieczek w towarzystwie naszych przewodników lub nabywając przewodnik naszego autorstwa, który ukazał się nakładem Wydawnictwa Bezdroża. Książka licząca 240 stron, ukazała się w ramach serii Travelbook. Przewodnik „Madryt. Travelbook” zawiera zarówno informacje dotyczące optymalnego zaplanowania podroży do stolicy Hiszpanii, jak również opisy znanych i tych mniej znanych zabytków oraz ciekawych z punktu widzenia kulturalnego i kulinarnego miejsc Madrytu. Książka została napisana przez przewodników miejskich na co dzień mieszkających i pracujących w Madrycie.

masz pytania

Skontaktuj się z nami

Agnieszka

+34 634 329 381

Aleksander

+34 605 355 958

Polska

+48 224 279 172​

Wyślij mail-a

info@cowmadrycie.pl