Barrio de las Letras

Dzielnica Literatury należy do najbardziej klimatycznych zakątków Madrytu. W XVI i XVII wieku w tej części miasta skupiało sie życie literackie stolicy. Mieszkali tu Cervantes, Lope de Vega czy Góngora. Barrio de las Letras jest znane z nietuzinkowych sklepików, restauracji i barów.

Plaza de Santa Ana

Plaza Santa Ana

Plac świętej Anny powstał w wyniku rozebrania na początku XIX wieku kompleksu klasztornego o tej samej nazwie. Dziś wypełniony jest restauracjami z uroczymi ogródkami, w których serwowane są lokalne przysmaki.
Hotel Reina Victoria

Hotel Reina Victoria

Gmach wybudowany w latach 1919-23. Na początku mieścił sie tu hotel Reina Victoria, w którym zatrzymywali sie toreadorzy występujący na madryckiej arenie Las Ventas. Obecnie jest własnością hotelu ME Madrid.
Teatro Español 01

Teatro Español

Gmach Teatru Hiszpańskiego zaprojektowanego na początku XIX wieku przez Juana Villanueva został zbudowany w miejscu, gdzie wcześniej stał słynny Corral de la Pacheca, czyli teatr z połowy XVI wieku. 
Casa Alberto 01

Casa Alberto

Restauracja otwarta w 1827 roku, w której serwowane są typowe lokalne przysmaki. W tym samym miejscu wcześniej znajdował sie dom z XVI wieku, którego lokatorem był Miguel Cervantes. 
Palacio de Santoña

Palacio de Santoña

Pałac z XVI wieku, później przebudowany w XVIII wieku przez architekta Pedro de Ribera, a w XIX wieku przez Antonio Ruiz de Salces. Obecnie jest siedziba Madryckiej Izby Handlu i Przemysłu.
Real Academia de la Historia01

Real Academia de la Historia

Gmach przy ulicy León 21 od XIX wieku jest siedzibą Królewskiej Akademii Historii. Instytucja ta posiada wspaniałą bibliotekę, w której przechowywane są kodeksy, rękopisy i bezcenne pierwodruki. 
Klasztor las Trinitarias Descalzas 01

Convento de las Trinitarias Descalzas

Kompleks klasztorny zamieszkiwany jest przez zakonnice zakonu Trynitarek Bosych. W przyklasztornym kościele pochowany jest słynny hiszpański pisarz, Miguel Cervantes. 
Bazylika Nuestro Padre Jesús de Medinaceli 01

Bazylika Nuestro Padre Jesús de Medinaceli

Gmach bazyliki został ukończony w 1930 roku. W górnej części prezbiterium przechowywana jest cudowna figura Chrystusa z Medinaceli, najstarsza rzeźba pasyjna w Madrycie, pochodząca z pierwszej połowy XVII wieku. 
Casa-Museo de Lope de Vega

Casa-Museo de Lope de Vega

Dom-muzeum poświęcone Feliksowi Lope de Vega, słynnemu dramatopisarzowi i poecie okresu hiszpańskiego Złotego Wieku. Jego wnętrza wyposażone są w przedmioty z epoki w której żył i tworzył artysta. 
Bazylika Nuestro Padre Jesús de Medinaceli 02

Ateneo Madrid

W budynku przy ulicy Prado 21 ma swoją siedzibę instytucja upowszechniającej kulturę. Odbywają się tu m.in. : koncerty, wieczory poetyckie, konferencje i projekcje audiowizualne. 
Congreso de los Diputados06

Congreso de los Diputados

Najstarsza część niższej izby parlamentu hiszpańskiego, została wybudowana w 1850 roku. W latach 80-siątych XX wieku dobudowano do niej nową część dostosowaną do potrzeb nowoczesnej demokracji.
przewodnicy

Zobacz Madryt z nami

Wycieczki dostosowane do klienta. Różnorodne opcje programów zarówno dla konesera sztuki, jak i miłośnika piłki nożnej czy dobrej hiszpańskiej kuchni i wina.

Powiązane na naszym blogu

Museo Naval w Madrycie

Madryt jest miastem bogatym w ciekawe muzea. Jednak dla mnie prawdziwym odkryciem było Museo Naval czyli Muzeum Marynarki Wojennej. Skąd lokalizacja tego typu instytucji właśnie

Czytaj więcej »

Romańskie skarby w Muzeum Prado

   Odwiedzający Muzeum Prado na pewno zauważyli, że kolekcja muzeum ułożona jest w sposób chronologiczny i z uwzględnieniem poszczególnych szkół malarskich. Na parterze, przy wejściu

Czytaj więcej »

Kompletny Przewodnik po Madrycie

Więcej informacji możesz uzyskać podczas wycieczek w towarzystwie naszych przewodników lub nabywając przewodnik naszego autorstwa, który ukazał się nakładem Wydawnictwa Bezdroża. Książka licząca 240 stron, ukazała się w ramach serii Travelbook. Przewodnik „Madryt. Travelbook” zawiera zarówno informacje dotyczące optymalnego zaplanowania podroży do stolicy Hiszpanii, jak również opisy znanych i tych mniej znanych zabytków oraz ciekawych z punktu widzenia kulturalnego i kulinarnego miejsc Madrytu. Książka została napisana przez przewodników miejskich na co dzień mieszkających i pracujących w Madrycie.

masz pytania

Skontaktuj się z nami

Agnieszka

+34 634 329 381

Aleksander

+34 605 355 958

Polska

+48 224 279 172​

Wyślij mail-a

info@cowmadrycie.pl