Lotnisko i okolice

Lotnisko Adolfo Suárez Madrid-Barajas zlokalizowane jest ok. 12 km od centrum Madrytu. Jest jednym z najważniejszych portów lotniczych w Europie. W 2019 roku skorzystało z niego 61 734 037 pasażerów. Tereny Campo de las Naciones znajdują się w dystrykcie Barajas. Zaczęto je zagospodarowywać w latach 80-siątych XX wieku. W tej części miasta zlokalizowany jest kompleks targowy IFEMA, Miejski Pałac Kongresowy i park Jana Karola I.
Miasto kultury

Aeropuerto Adolfo Suárez Madrid-Barajas

Początki lotniska sięgają 1931 roku. Obecnie jest największym portem lotniczym w Hiszpanii. Składa się z 4 terminali. Jest doskonale skomunikowane z centrum Madrytu dzięki linią metra i kolejki podmiejskiej oraz innym środkom transportu.
Parque de El Capricho (5)

Parque del Capricho

Park powstał w latach 1787-1839 na zlecenie księżnej Osuna. Na powierzchni ok. 14 ha znajduje się pałac, wiele romantycznych domków i pawilonów, fontann, oczek wodnych, a nawet cieplarnia i bunkier z okresu wojny domowej.
Miasto kultury

Palacio municipal de los congresos

Miejski Pałac Kongresów został otwarty w 1993 roku. Jego powierzchnia liczy 30 tys. m2. Ma 14 pięter w tym 7 podziemnych. Największe sale konferencyjne obiektu mogą pomieścić 1814 i 913 osób.
Feria de Madrid

IFEMA

Kompleks targowo-wystawienniczy został oddany do użytku w 1991 roku. Rocznie organizuje się tutaj 80 imprez targowych. Obecnie jest wiodącym organizatorem targów w Hiszpanii i czwartym w Europie, za Frankfurtem, Düsseldorfem i Kolonią.
Parque Juan Carlos I (1)

Parque Juan Carlos I

W przestrzeni ok. 160 ha parku Jana Karola I wyeksponowane zostały rzeźby abstrakcyjne wykonane przez artystów z całego świata. Na jego terenie znajduje się amfiteatr i jeziorko.
przewodnicy

Zobacz Madryt z nami

Wycieczki dostosowane do klienta. Różnorodne opcje programów zarówno dla konesera sztuki, jak i miłośnika piłki nożnej czy dobrej hiszpańskiej kuchni i wina.

Powiązane na naszym blogu

Museo Naval w Madrycie

Madryt jest miastem bogatym w ciekawe muzea. Jednak dla mnie prawdziwym odkryciem było Museo Naval czyli Muzeum Marynarki Wojennej. Skąd lokalizacja tego typu instytucji właśnie

Czytaj więcej »

Romańskie skarby w Muzeum Prado

   Odwiedzający Muzeum Prado na pewno zauważyli, że kolekcja muzeum ułożona jest w sposób chronologiczny i z uwzględnieniem poszczególnych szkół malarskich. Na parterze, przy wejściu

Czytaj więcej »

Kompletny Przewodnik po Madrycie

Więcej informacji możesz uzyskać podczas wycieczek w towarzystwie naszych przewodników lub nabywając przewodnik naszego autorstwa, który ukazał się nakładem Wydawnictwa Bezdroża. Książka licząca 240 stron, ukazała się w ramach serii Travelbook. Przewodnik „Madryt. Travelbook” zawiera zarówno informacje dotyczące optymalnego zaplanowania podroży do stolicy Hiszpanii, jak również opisy znanych i tych mniej znanych zabytków oraz ciekawych z punktu widzenia kulturalnego i kulinarnego miejsc Madrytu. Książka została napisana przez przewodników miejskich na co dzień mieszkających i pracujących w Madrycie.

masz pytania

Skontaktuj się z nami

Agnieszka

+34 634 329 381

Aleksander

+34 605 355 958

Polska

+48 224 279 172​

Wyślij mail-a

info@cowmadrycie.pl