Madrid Río i Casa de Campo

Obszar znajdujący się wzdłuż rzeki Manzanares obfituje w liczne parki, historyczne ogrody, tereny zielone i ciekawe konstrukcje. Zajmuje powierzchnię ok. 1.210.881 m2 z niezliczoną ilością drzew i krzewów. Park jest ogólnodostępny. Można wybrać się tu na spacer, pojeździć na rowerze, deskorolce, pograć w piłkę, tenisa czy koszykówkę. Urządzono w tej przestrzeni liczne place zabaw.

Ermita de San Isidro

Ermita de San Isidro

Kościółek ufundowany w pierwszej połowie XVI wieku w miejscu, gdzie wg. legendy św. Izydor Oracz w cudowny sposób doprowadził do wypłynięcia źródełka. 15 maja w jego okolicy ma miejsce główna część obchodów na cześć patrona Madrytu.
Puente de Toledo

Puente de Toledo

Most Toledo zaprojektowany przez Pedro de Ribera został skonstruowany na rzece Manzanares na początku XVIII wieku. Ma długość 107 m. W jego centralnej części w kapliczkach wyeksponowane są figury św. Izydor Oracz i jego żony Marii.
Nuevo Puente Arganzuela 03

Puente monumental de Arganzuela

Nowoczesny most na rzece Manzanares zaprojektowany przez francuskiego architekta Dominique Perrault. Jego budowa rozpoczęła się pod koniec 2010 roku. Uroczysta inauguracja miała miejsce w marcu 2011 roku.
Palacio de Cristal de la Arganzuela

Palacio de Cristal de la Arganzuela

Dawniej budynek należał do kompleksu rzeźni miejskiej (Matadero). Po gruntownym remoncie urządzono w nim palmiarnie i ogród botaniczny z 9.000 gatunkami roślin z różnych kontynentów.
Matadero 04

Matadero

Awangardowe centrum kultury, które znajduje się w kompleksie 48 hal dawnej miejskiej rzeźni. W tej przestrzeni odbywają się wystawy, koncerty, projekcje filmów, przedstawienia teatralne, warsztaty, a nawet lokalne targi żywności.

Caja Magica

Caja Mágica

To nowoczesny kompleks sportowy, który znajduje się na terenie parku Lineal del Manzanares. Od 2009 roku rozgrywana jest tu Mutua Madrid Open, czyli jedno z najważniejszych wydarzeń tenisowych w Hiszpanii.
Casa de Campo

Parque Casa de Campo

Dawne tereny łowieckie i rekreacyjne rodziny królewskiej zostały zamienione na największy park miejski w Madrycie. Jego powierzchnia wynosi 1700 ha. Na jego terenie znajduje się m.in. zoo z akwarium, wesołe miasteczko i kolejka linowa.
Miasto kultury

Zoo Aquarium

Madryckie zoo zostało otwarte na terenie Casa de Campo w 1972 roku. Prezentowanych jest w nim 6000 zwierząt z ponad 500 różnych gatunków m.in. : panda wielka, goryl nizinny, mrówkojad wielki, słoń sumatrzański i orangutan z Borneo.
Miasto kultury

Parque de Atracciones

Madryckie wesołe miasteczko zostało otwarte w 1969 roku. Na jego terenie można skorzystać z 34 atrakcji w tym 7 kolejek górskich i 5 wodnych. Odbywają się tu również spektakle. Latem park otwarty jest do późnych godzin nocnych.
Miasto kultury

Teleférico

Kolejka linowa w Madrycie ma 80 6-osobowych kabin. Łączy centrum miasta z parkiem Casa de Campo. Długość trasy wynosi 2457 m. Podróż wagonikami trwa ok. 11 minut. Jej maksymalna wydajność wynosi 1200 pasażerów na godzinę.
Miasto kultury

Ermita de San Antonio de la Florida

XVIII-wieczny kościół pod wezwaniem św. Antoniego Padewskiego znany jest z fresków namalowanych przez Francisco de Goya. Świątynia jest miejscem spoczynku tego słynnego, hiszpańskiego malarza.
Miasto kultury

Estación de Príncipe Pío

Kompleks stanowił dawniej Dworzec Północny, z którego odjeżdżały pociągi na północ Hiszpanii. Obecnie służy jako stacja przesiadkowa dla pasażerów podróżujących pociągami podmiejskimi i metrem. Znajduje się tu również olbrzymie centrum handlowe.

Miasto kultury

Puerta de San Vicente

Brama św. Wincentego jest rekonstrukcją budowli zaprojektowanej w latach 70-siątych XVIII wieku przez Francesco Sabatiniego. Była jedną z dawnych bram wjazdowych do miasta.
Ermita de la Virgen del Puerto02

Ermita de la Virgen del Puerto

Ten niewielki kościółek, którego patronką jest Matka Boska Portowa, został wzniesiony nad rzeka Manzanares w 1718 roku. Zaprojektował go Pedro de Ribera na polecenie markiza Vadillo.

Puente de Segovia 02

Puente de Segovia

Ten najstarszy most w Madrycie był budowany w latach 1572-84 z polecenia ówczesnego króla Filipa II. Most stanowił część drogi łączącej stolicę z Segowią. Zbudowany był w dużej części z granitu. Posiada 9 półokrągłych przęseł.

Powiązane na naszym blogu

Museo Naval w Madrycie

Madryt jest miastem bogatym w ciekawe muzea. Jednak dla mnie prawdziwym odkryciem było Museo Naval czyli Muzeum Marynarki Wojennej. Skąd lokalizacja tego typu instytucji właśnie

Czytaj więcej »

Romańskie skarby w Muzeum Prado

   Odwiedzający Muzeum Prado na pewno zauważyli, że kolekcja muzeum ułożona jest w sposób chronologiczny i z uwzględnieniem poszczególnych szkół malarskich. Na parterze, przy wejściu

Czytaj więcej »

Kompletny Przewodnik po Madrycie

Więcej informacji możesz uzyskać podczas wycieczek w towarzystwie naszych przewodników lub nabywając przewodnik naszego autorstwa, który ukazał się nakładem Wydawnictwa Bezdroża. Książka licząca 240 stron, ukazała się w ramach serii Travelbook. Przewodnik „Madryt. Travelbook” zawiera zarówno informacje dotyczące optymalnego zaplanowania podroży do stolicy Hiszpanii, jak również opisy znanych i tych mniej znanych zabytków oraz ciekawych z punktu widzenia kulturalnego i kulinarnego miejsc Madrytu. Książka została napisana przez przewodników miejskich na co dzień mieszkających i pracujących w Madrycie.

masz pytania

Skontaktuj się z nami

Agnieszka

+34 634 329 381

Aleksander

+34 605 355 958

Polska

+48 224 279 172​

Wyślij mail-a

info@cowmadrycie.pl