Oferta dla biur podróży

POLSCY PRZEWODNICY W MADRYCIE

Jesteśmy firmą, której trzon stanowią polskojęzyczni przewodnicy i organizatorzy ruchu turystycznego. Zajmujemy się organizacją wycieczek pobytowych i objazdowych, konferencji i kongresów na terenie Madrytu i okolic. Świadczymy również szeroki zakres usług jako przewodnicy miejscy i piloci wycieczek.

Zapraszamy na wspólne zwiedzanie Madrytu i jego okolic, a także innych regionów Hiszpanii. Wycieczki dostosowane do indywidualnego zapotrzebowania, zarówno dla osób indywidualnych, grupy przyjaciół, jak również dla większych grup odwiedzających Madryt.

Spektakle flamenco, łaźnie arabskie, jednodniowe wycieczki za miasto. Konferencje, wizyty studyjne, targi, imprezy firmowe, tłumaczenia…

Chcesz poznać Madryt i jego okolice, zapraszam do kontaktu:

E-mail: info@cowmadrycie.pl
Telefon:
Aleksander Hryniuk Hiszpania(+34) 605 355 958
Agnieszka Sobolewska Hiszpania(+34) 634 329 381
Facebook: facebook.com/coWmadrycie

PRZESIADKA W MADRYCIE. NIE TRAĆ CZASU. ZOBACZ GO Z NAMI.

MadrytJeśli jesteś w Madrycie przejazdem lub dysponujesz ograniczonym czasem na jego zwiedzanie, skorzystaj z opcji Madryt ekspres. Przyjedziemy po ciebie do hotelu lub na lotnisko, dobierzemy najatrakcyjniejszą formę transportu do centrum i oprowadzimy po najciekawszych zabytkach i zakątkach stolicy Hiszpanii. Ceny dostosowane do kieszeni polskiego turysty. Wykorzystaj efektywnie i ciekawie czas spędzony w Madrycie!

POZNAJ ŚWIĄTECZNE ZWYCZAJE HISZPANÓW

Boże Narodzenie 2013Od 10 grudnia zapraszamy na zwiedzanie Madrytu w świątecznej scenerii.
Specjalna, świąteczna edycja zwiedzania Madrytu. Podczas spaceru po przepięknie oświetlonym mieście opowiemy o tym jak Madrytczycy spędzają święta. Zwiedzimy wspólnie świąteczne jarmarki, najpiękniejsze szopki i najbardziej charakterystyczne miejsca w Madrycie związane ze świętami.
Nie zabraknie również świątecznych przysmaków takich jak: turrón, polvorón, roscón, cava, jagnięcina i owoce morza. Świąteczna loteria, Dzień Niewiniątek (Dia de los Santos Inocentes), dwanaście winogron na placu Puerta del Sol, parada uliczna Trzech Króli, to tylko niektóre ze zwyczajów które możesz poznać bliżej.
Dla chętnych wizyta w Escorialu, gdzie w czasie świąt przygotowuje się na terenie starego miasta ogromna szopkę z postaciami naturalnej wielkości. Jeśli będziesz spędzał świąteczny okres Madrycie i okolicach serdecznie zapraszamy na wspólne zwiedzanie.

A OTO KILKA PROPOZYCJI NA WSPÓLNE ZWIEDZANIE MADRYTU I OKOLIC:

Madryt

Madryt Habsburgów

Proponuję spacer po starym Madrycie, w okolicach wspaniałego Pałacu Królewskiego, gdzie w IX wieku Muzułmanie założyli osadę i nazwali ją Mayrit. Następnie wędrówkę małymi uliczkami śladami średniowiecznego miasta poprzez plac La Paja i plac Świętego Andrzeja. To miejsce szczególne dla mieszkańców, nie tylko z uwagi na wieczorną atmosferę panującą w tej części Madrytu, ale także na postać związanego z patronem miasta – świętym Izydorem Oraczem. Dalej można dojść do Głównego Placu – Plaza Mayor., na którym odbywało się wiele ważnych wydarzeń, ale także egzekucje i procesy inkwizycji. Po drodze miniemy najstarsze budowle cywilne w Madrycie, takie jak dom rodziny Lujanes czy barokowy budynek ratusza miejskiego.

Madryt

Madryt Burbonów

Kiedy to na początku XVIII wieku do władzy dochodzi Filip V, jest pierwszym królem z rodu Burbonów, a jego syn Karol III zostaje okrzyknięty przez mieszkańców Madrytu najlepszym burmistrzem miasta. Powędrujmy więc na wschód do centralnego punktu Madrytu – placu Puerta del Sol, gdzie co roku Madrytczycy świętują nadejście nowego roku jedząc 12 winogron. Dalej ulicą Alcala, Paseo del Prado zwanego pasażem sztuki, gdzie znajdują się między innymi trzy największe muzea sztuki: Muzeum Prado, Muzeum Współczesne Reina Sofia oraz Muzeum Thyssen-Bornemisza. Dla relaksu przejdziemy do Parku Retiro z jedynym na świecie pomnikiem diabła.

Madryt

Wizyta z przewodnikiem w Muzeum Sztuki Współczesnej Reina Sofia

Muzeum Sztuki Współczesnej Reina Sofia mieści się w budynku XVIII-wiecznego szpitala. Odwiedzane jest co roku przez ponad 2 miliony turystów. Na stałą ekspozycję muzealną składają się dzieła wybitnych artystów hiszpańskich, takich jak Pablo Picasso, Salvador Dali, Joan Miro czy Antoni Tapies oraz zagranicznych, takich jak: Max Ernst, Rene Magritte, Yves Tanguy i Francis Bacon. Niewątpliwie najczęściej odwiedzanym obrazem w Muzeum Reina Sofia jest „Guernica” namalowana przez Pabla Picassa w 1937 roku. Ogromna popularnością cieszy się również wystawa czasowa dostępna w dniach 27.04- 2.09.2013 poświęcona twórczości Salvadora Dali, na która składa się ponad 200 prac tego artysty wypożyczonych m.in. z Centrum Pompidou w Paryżu, Fundacji Gala-Salvador Dali w Figueres oraz Muzeum Salvadora Dali z Saint Petersburga na Florydzie(USA). Wizyta w muzeum trwa ok. 2-3 godz. W poniedziałki oraz od środy do soboty w godz. od 19.00 do 21.00 oraz w niedziele od 15.00 do 19.00 wstęp do muzeum jest bezpłatny.

Madryt

Wizyta z przewodnikiem w Muzeum Prado (Museo del Prado)

Muzeum Prado jest jednym z najważniejszych i najbogatszych muzeów na świecie. Co roku odwiedza je prawie 3 miliony turystów. Na szczególną uwagę zasługują zgromadzone w nim obrazy mistrzów europejskich od XVI do XIX wieku takich jak: Bosch, Tycjan, Rafael, Rubens, Rembrandt oraz najwybitniejszych malarzy hiszpańskich, a wśród nich: El Greca, Velazqueza i Goyi. Obok bogatej kolekcji rzeźb greckich, antycznych i nowożytnych dużą popularnością wśród odwiedzających muzeum cieszą kolekcje grafiki i rycin oraz wyrobów rzemiosła artystycznego. Wizyta z przewodnikiem trwa ok. 2-3 godzin. W dniach od poniedziałku do soboty w godz. od 18.00 do 20.00 i w niedziele i święta od godz. od 17.00 do 19.00 wstęp do muzeum jest bezpłatny.

Madryt

Madryt familijny

Zarówno dorośli jak i dzieci znajdą w Madrycie mnóstwo atrakcji. Oprócz dużych parków tematycznych takich jak: Faunia, Zoo i Akwarium, Parku Warner i Wesołego Miasteczka (Parque de Atracciones), bardzo przyjemnie można spędzić czas w uwielbianym przez hiszpańskie dzieci Muzeum Myszki Perez. Natomiast w Muzeum Początków Madrytu można obejrzeć prezentacje w 3D poświęconą zwierzętom, które zamieszkiwały okolice Madrytu w czasach prehistorycznych. Ciekawym miejscem pod względem infrastruktury dla dzieci jest Park Retiro, gdzie odbywają się uliczne spektakle dla najmłodszych. Inne rekomendowane miejsca to Stadion Santiago Bernabeu, Muzeum Figur Woskowych, Muzeum Historii Naturalnej oraz przejażdżka kolejką linowa kursującą do ogromnego terenu rekreacyjnego jakim jest Casa de Campo. Wizyta z przewodnikiem trwa ok. 5-6 godzin.

Madryt

Toledo

Niepowtarzalna jednodniowa wycieczka do pierwszej stolicy Hiszpanii. Toledo wybrane na stolicę już za panowania Wizygotów na Półwyspie Iberyjskim w VI wieku. Miasto, w którym przez wiele wieków współżyły ze sobą trzy kultury: muzułmańska, żydowska i chrześcijańska. Miasto tolerancji, zabytków i tradycji. Do Toledo można dojechać wynajętym busem lub prywatnym samochodem z kierowcą i przewodnikiem. Można też pojechać szybkim pociągiem, a następnie z dworca autobusowego objechać miasto autobusem turystycznym i zatrzymać się w punkcie widokowym, skąd roztacza się fantastyczny widok na miasto.

Madryt

Eskurial

Uznawany przez niektórych za ósmy cud świata. Monumentalny zespół pałacowo-klasztorny, który został wybudowany na polecenie króla Filipa II. Postawiony na pamiątkę zwycięstwa nad Francuzami pod St. Quentin 10 sierpnia 1557 roku. Miał wyrażać chwałę rodu Habsburgów jak i potęgę hiszpańskiego imperium, a także być miejscem spoczynku królów. Do Eskurialu można zorganizować bezpośrednią jednodniową wycieczkę lub połączyć to z wyjazdem do Segowii i La Granja czy do Avili.

Madryt

Segowia

Najbardziej znana jest z rzymskich akweduktów, tak jak inne okoliczne miasta wpisana na listę UNESCO (między innymi razem z Eskurialem, Toledo, Avilą, Alcalą de Henares czy Salamanką). Ale nie tylko akwedukty warte są zobaczenia. Segowia oferuje fantastyczne romańskie kościoły i jedną z ostatnich budowli gotyckich w Hiszpanii oraz bajeczny zamek. Jest to miejsce koronacji Izabeli Katolickiej na królową Kastylii. Wybrać się do Segowii można na kilka sposobów. Pojechać na jednodniową wycieczkę z Madrytu i połączyć to z Eskurialem oraz pałacem królewski La Granja. Czy zorganizować wjazd tylko do Segowii i spędzić tam fantastyczny dzień.

Madryt

Ávila

Miasto świętej Teresy Wielkiej i średniowiecznych murów obronnych z XI wieku oraz wielu innych zabytków. Wpisana na listę światowych zabytków UNESCO. Około dwa kilometry od centrum miasta znajduje się miejsce zwane „czterema słupami”. Tam jak głosi podanie została zatrzymana siedmioletnia Teresa, kiedy to chciała umrzeć śmiercią męczeńską z rąk muzułmanów razem ze swoim młodszym bratem. Miejsce to oferuje jeden z najwspanialszych i niezapomnianych widoków na mury obronne i miasto. Jednodniowy wyjazd można połączyć z wizytą w kompleksie pałacowo-klasztornym Eskurial lub po prostu wybrać się na jeden dzień do Ávili i skosztować Yemas de Santa Teresa czyli słodyczy przygotowywanych według starej receptury, gdzie głównymi składnikami są żółtka z jaj i cukier. W jednej z lokalnych restauracji można zjeść tutejszy befsztyk z Ávili zwany Chuletón de Ávila.

Region La Rioja

Ziemia winem pachnąca. Niecałe 3 godziny od Madrytu znajduje się jeden z bardziej znanych regionów winnych. Chciałbyś poznać zasady produkcji wina, zobaczyć jak się je wytwarza? Posmakować je w miejscu, gdzie powstają? Poczuć zapach unoszącego się w powietrzu aromatu boskiego trunku? Położenie, sytuacja geograficzna w dolinie rzeki Ebro, klimat, a także struktura gleby stworzyły sprzyjające warunki, aby region ten zamienił się w uprzywilejowany, aby uprawiać winorośl. Kultura wina jest zakorzeniona w wszystkich miejscowościach regionu. Wino stało się tym elementem, który wyróżnia ten region spośród wszystkich regionów autonomiczny. Z biegiem czasu małe rodzinne piwnice, często wydrążone w ziemi lub w skale, zamieniły się w wielkie ośrodki związane z produkcja wina, takie jak Dzielnica Dworcowa w Haro, gdzie koncentrują się stulenie piwnice. Wszystko to można zrobić podczas dwu, trzy dniowej wyjazdowej wycieczki z Madrytu.

Już niedługo więcej propozycji, między innymi wycieczka po Andaluzji.

Inne nasze usługi

masz pytania

Skontaktuj się z nami