Pielgrzymki

Rok 2015 rokiem Świętej Teresy od Jezusa

teresa Z okazji zbliżającego się roku świętej Teresy z Avila, chcemy zaproponować Państwu opcje kilku tras pielgrzymkowych, które obejmą swoim programem między innymi miejsca związane z życiem i twórczością świętej Teresy. Obchody roku 2015 związane są z 500-leciem urodzin świętej, rozpoczynają się w dniu 15 października 2014 i potrwają do 15 października 2015 roku.

Nasze propozycje tras pielgrzymkowych mają na celu propagowanie miejsc kultu chrześcijańskiego, które znajdują się na Półwyspie Iberyjskim i we Francji.  Zostały one opracowane przez polskich przewodników i pilotów wycieczek mieszkających na stałe w Hiszpanii oraz IVENTOUR, renomowanego polskiego biura podroży z siedziba w Madrycie, zarejestrowanego w Hiszpańskie Izbie Turystycznej, numer Licencji CICMA 3247.

Korzystając z usług tanich linii lotniczych, obecnie można skorzystać ze skrócenia czasu dojazdu do Hiszpanii i rozpocząć pielgrzymkę bezpośrednio z jednego z portów lotniczych takich jak Barcelona, Madryt, Alicante czy Malaga. Na miejscu zadbamy o wynajęcie klimatyzowanego autokaru, zapewnienie noclegów w dobrych i niedrogich hotelach oraz opiekę polskojęzycznego pilota i przewodników nad grupą od czasu wylądowania w Hiszpanii czy Francji, aż do odlotu. Zadbamy również o organizacje mszy świętych na trasie oraz partycypację uczestników naszych pielgrzymek w uroczystościach w Fatimie czy Lourdes. Na życzenie możemy również opracować program pielgrzymki bezpośrednio z Polski.

Wszystkie trasy dostosowujemy do indywidualnego zapotrzebowania grupy, a nasze propozycje są jedynie sugestiami. Na trasie zapewniamy w miarę możliwości msze święte w katedrach lub miejscowych kościołach i kaplicach.

Poniżej lista niektórych tras pielgrzymkowych i miejsc świętych na Półwyspie Iberyjskim, które warto odwiedzić podczas pielgrzymowania. Na życzenie przesyłamy gotowy opis wybranej trasy pielgrzymkowej.

W razie zainteresowania, jakichkolwiek pytań czy wątpliwości, a także chęci współpracy z nami prosimy o kontakt. Odpowiemy na wszystkie zapytania.

Organizatorzy i kontakt:
IVENTOUR i ¿coWmadrycie? – Polscy Przewodnicy w Madrycie
Email: info@cowmadrycie.pl
Strona: www.cowmadrycie.pl lub www.iventour.com
Polski tel. stacjonarny +48 224 279 172, w momencie kiedy jesteśmy w terenie prosimy o kontakt pod:
Agnieszka Sobolewska tel. +34  634 329 381
Aleksander Hryniuk tel. +34 605 355 958

 Trasy Pielgrzymkowe

Oto kilka propozycji tras pielgrzymkowych, które rozpoczynają się w miejscowościach dokąd latają tanie linie lotnicze. Możemy zmodyfikować zarówno trasę jak i miejsce przylotu grupy. Dla przykładu podajemy różne trasy rozpoczynające się w takich miastach jak: Barcelona, Alicante i Malaga. Możemy też opracować trasy mające swój początek w jednym mieście i kończące się w innym np.: z przylotem do Madrytu, a odlotem z któregokolwiek lotnisk na terenie w Hiszpanii czy Portugalii. Istniej możliwość wydłużenia trasy. A oto nasze propozycje:

  • Barcelona – Montserrat – Tuluza – Lourdes – Toribio de Liebana – Oviedo – Leon – Avila – Alba de Tormes – Salamanca – Toledo – Madryt – Saragossa – Barcelona
  • Barcelona – Montserrat – Saragossa – Burgos – Leon – Santiago de Compostela – Salamanca – Avila – Alba de Tormes – Madryt – Toledo – Walencja – Peniscola – Barcelona
  • Barcelona – Montserrat – Saragossa – Burgos – Leon – Avila – Alba de Tormes – Fatima – Lizbona – Toledo – Madryt – Walencja – Peniscola – Barcelona
  • Malaga – Gibraltar – Kadyks – Sewilla – Rocio – Tavira – Lizbona – Fatima – Salamanca – Alba de Tormes – Avila – Madryt – Toledo – Kordoba – Granada – Malaga
  • Malaga – Sewilla – Fatima – Lizbona – Santiago de Compostela – Salamanca  – Alba de Tormes – Avila – Madryt – Toledo – Kordoba –  Granada – Malaga
  • Alicante – Caravaca de la Cruz – Granada – Kordoba – Sewilla – Rocio – Tavira – Lizbona – Fatima – Salamanca – Alba de Tormes – Avila – Madryt – Toledo – Walencja – Alicante
  • Alicante – Walencja – Peniscola – Barcelona – Saragossa – Burgos – Leon – Santiago de Compostella – Salamanca – Alba de Tormes – Avila – Madryt – Toledo – Alicante

Propozycja miejsc pielgrzymkowych odwiedzanych przez pielgrzymów na Półwyspie Iberyjskim:

Santiago de Compostela (Hiszpania)

Jedno z głównych miejsc pielgrzymkowych. Tradycja pielgrzymek do Santiago datuje się na IX wiek. W miejscowej katedrze przechowywane się szczątki Świętego Jakuba Większego, które zostały odnalezione w cudowny sposób na początku IX w.

Fatima (Portugalia)

Fatima – miasto w centrum Portugalii, gdzie w 1917 roku troje dzieci, pasterzy, ogłosiło że objawiła im się Matka Boża i przekazując trzy tajemnice fatimskie. W 1930 roku Kościół katolicki uznał to wydarzenie za cud.

Lourdes (Francja)

W 1858 roku Matka Boża objawiła się w Lourdes 14-letniej Bernadecie Soubirous. Miasto w południowo – zachodniej Francji odwiedza rocznie sześć milionów pielgrzymów.

Montserrat, Barcelona (Hiszpania)

Jest to drugi co do ważności, po Santiago de Compostela, ośrodek pielgrzymkowy na terenie Półwyspu Iberyjskiego.  Według legendy, cudownie odnalezioną w 880 roku figurkę Matki Boskiej (La Moreneta)przechowywaną w klasztorze, przywiózł w 50 r. św. Piotr, a jej twórcą był św. Łukasz.

Avila (Hiszpania)

Miejsce urodzenia świętej Teresy od Jezusa, a zarazem jedno z ważniejszych miejsc pielgrzymkowych w Hiszpanii. W pięknie położonym miasteczku pielgrzymi mogą odwiedzić m.in. miejsce gdzie znajdował się dom rodzinny świętej Teresy oraz klasztor, w którym spędziła większość swego życia.

Alba de Tormes (Hiszpania)

To tutaj zmarła święta Teresa. W miejscowej bazylice przechowywane są jej doczesne szczątki.

Segowia (Hiszpania)

W miejscowym klasztorze zostało pochowane ciało świętego Jana od Krzyża.

Toledo (Hiszpania)

Siedziba prymasa Hiszpanii. W miejscowej  katedrze, która jest jedną z najpiękniejszych w Hiszpanii, znajduje się kolumienka nad którą wg. tradycji Matka Boża ukazała się świętemu Ildefonsowi.

Madryt (Hiszpania)

Stolica Hiszpanii i miejsce skąd pochodził święty Izydor, patron rolników i Madrytu. W miejscowej kolegiacie są przechowywane jego doczesne szczątki, natomiast w madryckiej katedrze znajduje się relikwia krwi Jana Pawła II.

Guadelupe (Hiszpania)

Sanktuarium maryjne w którym przechowywana jest figurka Matki Bożej z Guadalupe. Według tradycji figurę tę miał wyrzeźbić św. Łukasz Ewangelista.

Oviedo (Hiszpania)

W miejscowej katedrze przechowywana jest chusta ze śladami krwi, która pochodzi z czasów Chrystusa, a charakterystyczne rozmieszczenie plam krwi, które na niej widnieją, wykazuje zadziwiającą podobieństwo z odbiciem twarzy na Całunie Turyńskim.  Według tradycji otarto nią twarz Jezusa zaraz po jego śmierci i zdjęciu z krzyża, a kiedy ciało zostało owinięte w całun i złożone w grobie, chustę położono na Jego twarzy.

Saragossa (Hiszpania)

Sanktuarium Matki Bożej na Kolumnie. Według tradycji powstało po tym, jak Najświętsza Maryja Panna w 40 r. ukazała się apostołowi Jakubowi, aby dodać mu otuchy w dalszej pracy apostolskiej. Święto Matki Bożej Pilar jest obchodzone 12 października. Jest ona patronką wszystkichwiernychhiszpańskojęzycznych (czczona w całej Ameryce Południowej).

Caravaca de la Cruz, Murcia (Hiszpania)

Miasto jest znanym miejscem pielgrzymkowym z powodu znajdujących się w nim słynących cudami relikwii w postaci drzazgi krzyża świętego. Jest jednym z pięciu świętych miast katolickich, obok Rzymu, Jerozolimy, Santiago de Compostela i Santo Toribio de Liébana, czyli tych, którym dekretami papieskimi przyznano przywilej wieczystego odpustu.

Klasztor Toribio de Liébana

Najważniejszą relikwią jest Lignum Crucis, największy fragment z Krzyża Świętego. W dniu 23 września 1512 papież Juliusz II przyznał Sanktuarium na mocy bulli papieskiej, przywilej Roku Jubileuszowego, co uczyniło klasztor jednym z  głównych centrum pielgrzymkowych w Europie, wraz z takimi miejscami jak: Rzym, Santiago de Compostela i Caravaca de la Cruz, czy Asyż.

Torreciudad

Sanktuarium maryjne leżące w Aragonii. Dzieje sanktuarium sięgają  XI w., lecz przez długi czas miało raczej lokalne znaczenie. W 1904 r. Św. Josemaria Escriva de Balaguer,  założyciel Opus Dei, w wieku 2 lat, został zaniesiony przez matkę do Torreciudad, aby wyprosić wyleczenie go z ciężkiej choroby. W latach 60. Josemaría Escrivá zdecydował się wznieść nowe sanktuarium, wyrażając w ten sposób wdzięczność Matce Bożej za uzdrowienie. Istniejące obecnie sanktuarium, zbudowane z cegieł, zostało konsekrowane 7 lipca 1975 roku.

A także inne jak: Toledo, Walencja, Burgos czy Leon.

Inne nasze usługi

masz pytania

Skontaktuj się z nami