Festiwal smaków. Gastrofestival.

Kategoria:

CogoLorenzo2 Gastrofestival jest jednym z najważniejszych wydarzeń gastronomicznych w Madrycie. To już czwarta edycja tej imprezy, która z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem, a rozpocznie się w sobotę 19 stycznia 2013 i potrwa do 3 lutego 2013. Tegoroczny festiwal zbiega się z obchodami międzynarodowego szczytu Madryt Fusion, który będzie miał miejsce w dniach 21-23 stycznia 2013.
W trakcie dwóch tygodni ponad 400 palcówek i instytucji będzie uczestniczyło z różnorodną ofertą, gdzie udało się połączyć kuchnię, sztukę, modę i film.

Tematyczne posiłki, degustacje, kursy, a także szlaki kulinarne są tylko częścią tego wydarzenia. Głównymi tematami tegorocznego festiwalu będą: „Doświadczenia zmysłowe”, „Gastrokultura”, „Madryt gastronomiczny”, „Gastromoda”, „Gastrozdrowie” i „Kultura winna”.

„Gastrokultura” ma za zadanie pokazać związek jaki występuje pomiędzy gotowaniem i malarstwem, kinem, literaturą czy fotografią. Również świat mody i najwięksi projektanci mody mają swoje propozycje w tym okresie. Nowa gastronomia to zdrowe odżywianie się, więc i oferta sklepów ekologicznych i specjalnych dań. A dla miłośników wina duża oferta w ramach “Enocultury”.

Jedną z niespodzianek tegorocznego wydania będzie otwarcie dla publiczności kuchni Pałacu Królewskiego. Przy współpracy Dziedzictwa Narodowego i władz miasta Madrytu zostaną zorganizowane bezpłatne wizyty. W swoich zbiorach Madryt posiada całkowicie wyposażoną XIX wieczną kuchnię, a także pełną dokumentację, która pozwala nam dowiedzieć się jak gotowało się w dawnych czasach na dworze królewskim.

Kolejną ciekawostka tego roku są „Zestawy dań od Elle”. Czasopismo Elle wybrało koło 20 restauracji z ciekawymi propozycjami za cenę w granicach 30 euro za zestaw. Oczywiście w tym okresie nie zabraknie również koncertów jazzowych, rockowych, piosenek autorskich czy przedstawień flamenco i innych.

Dla miłośników kawy został przygotowany specjalny szlak kawą kolumbijską, gdzie poszczególne miejsca proponują koktajle, śniadania czy pogawędki, których głównym tematem będzie ten właśnie napój.

To tylko niektóre propozycje Gastrofestovalu 2013. Tegoroczny przewodnik znajdziecie tutaj: przewodnik po Gastrofestivalu 2013

Więcej informacji na stronie esmadrid.es.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram