FITUR, poznaj różne zakątki świata nie ruszając się z Madrytu

Święta, święta i po święta. Teraz czas na przygotowania do święta turystyki w stolicy Hiszpanii. W dniach 18-22 stycznia 2017 w Madrycie odbędzie się już 37 edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych FITUR (Feria Internacional de Turismo). Uważa się, że FITUR to druga pod względem ważności impreza targowa branży turystycznej na świecie.

W ubiegłorocznej edycji targów wystawiło się 9.605 firm pochodzących z 164 krajów. Ponadto imprezę odwiedziło 124.659 profesjonalistów i 107.213 nie profesjonalistów. Znaczący był również udział 7.184 dziennikarzy.

FITUR to nie tylko targi branżowe na których spotykają się profesjonaliści z sektora turystyki, ale również miejsce gdzie zwykli odwiedzający mogą znaleźć inspiracje na wakacyjne wyjazdy oraz zapoznać się z najnowszymi trendami i technologiami w turystyce. Podczas zeszłorocznych targów tematami przewodnimi były: 400-lecie śmierci Cervantesa, San Sebastian jako europejskie miasto kultury, 10-lecie powstania szybkiej kolei AVE, festiwale gastronomiczne czy wirtualne podróże. W tym roku wyróżnionymi kierunkami podroży będą m.in.: wśród międzynarodowych takie kraje jak Argentyna, Chile, Islandia, Japonia czy Tunezja, wśród krajowych: Andaluzja, Katalonia, Aragonia Wyspy Kanaryjskie oraz szlaki rowerowe na północ od Madrytu. Ciekawie zapowiadają się bloki tematyczne związane z turystyką muzyczną i spotkania ze sławnymi podróżnikami (m.in.: Javier Colorado, rodzina Zapp, The Water Van Project ). Nowością jest również hackathon, czyli maraton projektowania, skierowany do programistów, podczas którego w określonym czasie muszą oni wykonać konkretne zadanie.

Hale targowe podzielone są tematycznie na poszczególne kontynenty, w ramach kontynentów na kraje lub w przypadku Hiszpanii na regiony autonomiczne w ramach których znajduj się stoiska miast, hoteli, firm turystycznych, etc… Odwiedzając konkretny punkt można otrzymać bezpłatne materiały promocyjne w postaci mapek, prospektów, katalogów, gadżetów i innych produktów promujących dane miejsce.

Międzynarodowe Targi Turystki FITUR odbędą się na terenie centrum targowego IFEMA, Av. Partenón 5 w Madrycie (metro Campo de las Naciones, linia 8). W dniach 18-20.01 w godz. 10.00-19.00 impreza jest dostępna tylko dla profesjonalistów, natomiast w dniu 21.01 w godz. 10.00-20.00 i w dniu 22.01 w godz. 10.00-18.00 mile widziani są wszyscy zainteresowani. W sobotę i niedzielę koszt biletu upoważniającego do 1-dniowej wizyty na targach wynosi 9 Euro dla nie profesjonalistów.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram