Madryt świąteczny z autobusu

Kategoria:

Tak jak w ostatnich latach, także i w tym roku ulicami Madrytu jeździ specjalny świąteczny autobus. W tym roku nie nazywa się już Navibús, tylko Naviluz, jest to specjalny autobus, który kursuje wieczorową porą po ulicach miasta tak, aby można było podziwiać świąteczne oświetlenie Madrytu. Dzieci do 7 roku życia mogą przejechać się autobusem za darmo.

UWAGA!!! W tym roku bilety kupujemy tylko przez internet. Firma EMT, która obsługuje Naviluz, po ubiegłorocznym zamieszaniu i kilkugodzinnych kolejkach, doszła do wniosku, iż najlepszą formą będzie sprzedaż biletów przez internet. Dlatego też, aby przejechać się autobusem Naviluz musimy wcześniej zakupić bilet na ich stronie http://naviluz.emtmadrid.es/index.php.

Wchodzimy na stronę, a następnie klikamy na baner, potem z prawej strony wybieramy ilość biletów, datę i godzinę. Maksymalnie możemy nabyć 10 biletów. Po wybraniu ilości osób, daty i godziny klikamy „calcular el precio”. Wyskoczy nam okienko z informacją zamówienia i klikamy „añadir al carrito”.  UWAGA!!! klikamy tylko raz, każde klikniecie powoduje dodanie kolejnych biletów, zanim nie pojawi nam się kolejne okno. Powinno nam się pojawić okienko z naszym zamówieniem i z prawej strony na zielono będzie „ir a la caja” czyli idź do kasy i tam klikamy.

Pojawi nam się kolejne okno, wtedy pod naszym zamówieniem możemy wybrać dwie opcje, albo stworzyć nasze konto lub zrobić zakupy jako gość, czyli jednorazowo. Klikamy na „Hacer un pedido como invitado”, czyli jako gość, dalej wypełniamy dane jak email „correo electronico”, Pan „Sr” Pani „Sra” , imię „Nombre”,  nazwisko „Apellido”, data urodzenia „fecha de nacimiento” klikamy „guardar” zachowaj i dalej akceptujemy warunki sprzedaży „He leído y acepto las condiciones generales de venta” i klikamy na „Sabadell”. Wypełniamy dane do kart i płacimy. Na adres mailowy powinien przyjść bilet.

Madryt świąteczny

Autobusy kursują od 1 grudnia 2106 do 6 stycznia 2017. Początek trasy jak i koniec jest na placu Colón od ulicy Serrano (C/ Serrano). Po drodze autobus nie ma przystanków. Czas przejazdu jest w granicach 40 minut. Trasa przebiega ulicami: plaza de Colón (po przeciwnej stronie ulicy Serrano 30, przy ogrodach el Descubrimiento), dalej kontynuuje ulicą Serrano, Plaza de la Independencia (Puerta de Alcalá), Alcalá, Plaza de Cibeles, Alcalá, Gran Vía, Plaza del Callao, Jacometrezo, Plaza de Santo Domingo, San Bernardo, Gran Vía, Alcalá, Plaza de Cibeles, Alcalá, Plaza de la Independencia (Puerta de Alcalá), Velázquez, José Ortega y Gasset, wraca przez Serrano i końcowy przystanek na plaza Colón.

naviluz-2016-plano_2

Autobus Naviluz kursuje w godzinach od 18 do 23. Pierwszy odjazd jest o godz 18.00, a ostatni o godz. 22.15.  Natomiast w dniach 24 i 31 grudnia oraz 5 stycznia autobusy nie będą kursowały.

Cena za przejazd wynosi 2 euro, czyli prawie tyle samo ile jednorazowy bilet na komunikacje miejską. Dzieci do 7 roku życia mogą zwiedzić Madryt za darmo. natomiast osoby starsze powyżej 65 roku życia zapłacą tylko 1,5 euro.

Życzymy miłej zabawy

Licencjonowani Polscy Przewodnicy w Madrycie,

fullsizerender-3 fullsizerender-4 fullsizerender fullsizerender-2

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram