Madryt nocą za 2 euro

Kategoria:

Jak co roku od 5 grudnia ruszyły w miasto świąteczne autobusy. Navibús jest to specjalny autobus, który kursuje wieczorową porą po ulicach miasta tak, aby można było podziwiać świąteczne oświetlenie Madrytu. Dzieci do 7 roku życia mogą przejechać się autobusem za darmo.

Madryt świąteczny

Autobusy kursują od 5 grudnia do 6 stycznia 2013. Początek trasy jak i koniec jest na placu Colón. Po drodze autobus nie ma przystanków. Czas przejazdu jest w granicach 50-60 minut. Trasa przebiega ulicami: plaza de Colón (po przeciwnej stronie ulicy Serrano 30, przy ogrodach el Descubrimiento), dalej kontynuuje ulicą Serrano, Plaza de la Independencia (Puerta de Alcalá), Alcalá, Plaza de Cibeles, Alcalá, Gran Vía, Plaza del Callao, Jacometrezo, Plaza de Santo Domingo, San Bernardo, Gran Vía, Alcalá, Plaza de Cibeles, Alcalá, Plaza de la Independencia (Puerta de Alcalá), Velázquez, José Ortega y Gasset, wraca przez Serrano i końcowy przystanek na plaza Colón.

W dniach 10, 11, 12, 17, 18, 19 i 26 grudnia oraz 2 stycznia Navibús kursować będzie w godzinach od 18 do 22. W pozostałych dniach przejazd autobusu odbywać się będzie w godzinach od 18 do 23. Natomiast w dniach 24 i 31 grudnia oraz 5 stycznia autobusy nie będą kursowały.

Cena za przejazd wynosi 2 euro, czyli prawie tyle samo ile jednorazowy bilet na komunikacje miejską. Dzieci do 7 roku życia mogą zwiedzić Madryt za darmo. natomiast osoby starsze powyżej 65 roku życia zapłacą tylko 1,5 euro.

Madryt świąteczny

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram