Madryt online w dobie korona wirus

Kategoria:

Mam nadzieję, że zostaliście w domu. #jazostajewdomu

Panujący od grudnia 2019 roku korona wirus SARS-CoV-2 i rozprzestrzeniający się po całym świecie powoli doprowadził w ostatnich dniach do zamarcia ruchu turystyczne. Od dwóch dni zamknięte zostały również granice, nie tylko w Hiszpanii , ale i wielu państwach w Unii Europejskiej i nie tylko.  Już od kilku dni instytucje kulturalne zostały zamknięte.  Biorąc pod uwagę pogarszającą się sytuację zdrowotną spowodowaną ekspansją korona wirusa, muzea, teatry i kina podjęły działania w celu wypełnienia luki w naszych domach, głównie za pośrednictwem platform wirtualnych.

Jeśli nie możemy udać się do centrów kultury, centra kultury przyjdą do nas za pośrednictwem Internetu.

Muzeum Prado Muzeum Prado

Jednym z pierwszych muzeów, który zareagowało na tymczasowe zamknięcie drzwi wszystkich muzeów państwowych (najpierw w Madrycie, a od czwartku w całej Hiszpanii), jest Muzeum Prado. W czwartek, 12 marca, galeria sztuki uruchomiła inicjatywę El Prado z tobą. Oferuje wirtualne wizyty swojej kolekcji, prezentacje na żywo w swoich sieciach społecznościowych.

Kolekcja Muzeum Prado online >>>

Kanał na Instagram  >>>

Reina Sofía, największe centrum sztuki współczesnej w Hiszpanii, nadal działa za pośrednictwem swoich wirtualnych kanałów, które oferują między innymi 170 filmów z bieżących i byłych wystaw, audycje  czy programy radiowe. Ponadto podstrona Rethinking Guernica zawiera szczegóły niedostrzegalne gołym okiem arcydzieła Picassa. 

Reina Sofía online >>>

Rethinking Guernica >>>

Kolejne muzeum, to  Thyssen- Bornemisza, które umożliwia wirtualne wizyty w jego stałej kolekcji. W sekcji Thyssen Multimedia można znaleźć wirtualne wizyty na wystawach, zwiastuny i inne treści, takie jak konferencje, kursy i sympozja. W obszarze edukacyjnym muzeum, EducaThyssen, zasoby i treści cyfrowe . Inicjatywa ConectaThyssen łączy cyfrowe publikacje i aplikacje, takie jak Second Canvas, które pozwalają zagłębiać się w prace muzeum w bardzo wysokiej rozdzielczości, a na kanale telewizyjnym Arte zamieszczane są filmy związane z treścią muzeum. Możesz także słuchać playlisty tematyczne na  Spotify.

Kolekcja online Muzeum Thyssen – Bornemisza >>>

Wiele innych centrów, od Narodowego Muzeum Archeologicznego po Muzeum Sorolla, Narodowe Muzeum Sztuki Dekoracyjnej i Tabacalera, oferuje wirtualne wizyty w swoich kolekcjach i / lub wycieczki po ich obiektach. Ponadto istnieją wyłącznie wirtualne muzea, takie jak Google Youth Culture Museum, które oferuje bogactwo treści kulturalnych dzięki swojej inicjatywie Arts & Culture.

Tabacalera Tabacalera

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram