Największa na świecie wystawa Hieronima Boscha w Muzeum Prado. Wizyty z polskojęzycznym przewodnikiem.

Kategoria:

30 maja 2016 hiszpańska para królewska oraz księżna Beatriz z Holandii, dokonali otwarcia wystawy w Muzeum Prado poświęconej Hieronimowi Boschowi. To wydarzenie uważane jest za najważniejsze w tym roku w sławnej, madryckiej pinakotece. W ramach ekspozycji można obejrzeć takie prace niderlandzkiego artysty jak: „Ogród rozkoszy ziemskich”, „Kuszenie świętego Antoniego” czy „Pokłon Trzech Króli”.

BoschMadrycka wystawa została otwarta z okazji 500 rocznicy śmierci Hieronima Boscha i od samego początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem miłośników sztuki. Zgromadzono na niej 65 eksponatów, w tym 25 przypisywanych samemu malarzowi. Oprócz 6 obrazów, które należą do zbiorów Muzeum Prado, wyeksponowane zostały prace specjalnie sprowadzone na tę okazję z Lizbony, Londynu, Berlina, Wiednia, Wenecji, Rotterdamu, Paryża, Nowego Yorku, Filadelfii i Waszyngtonu. Ekspozycja została podzielona na siedem sekcji chronologiczno-tematycznych.

Wśród zgromadzonych eksponatów można również podziwiać te uzyskane dzięki użyciu nowoczesnych narzędzi technologicznych. Duże zainteresowanie wzbudzają reflektografia w podczerwieni oraz radiografia tryptyku „Ogród rozkoszy ziemskich”.

Wystawa potrwa do 11 września 2016.

Serdecznie zapraszamy na wizyty z polsko języcznym przewodnikiem po kolekcji Muzeum Prado oraz po wystawie dzieł Hieronima Boscha. Szczegóły można uzyskać pisząc na adres mailowy: info@cowmadrycie.pl lub dzwoniąc na nr tel. 0034 634 329 381 oraz 0034 605 35 59 58.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram