Największa na świecie wystawa Hieronima Boscha w Muzeum Prado. Wizyty z polskojęzycznym przewodnikiem.

Kategoria:

30 maja 2016 hiszpańska para królewska oraz księżna Beatriz z Holandii, dokonali otwarcia wystawy w Muzeum Prado poświęconej Hieronimowi Boschowi. To wydarzenie uważane jest za najważniejsze w tym roku w sławnej, madryckiej pinakotece. W ramach ekspozycji można obejrzeć takie prace niderlandzkiego artysty jak: „Ogród rozkoszy ziemskich”, „Kuszenie świętego Antoniego” czy „Pokłon Trzech Króli”.

BoschMadrycka wystawa została otwarta z okazji 500 rocznicy śmierci Hieronima Boscha i od samego początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem miłośników sztuki. Zgromadzono na niej 65 eksponatów, w tym 25 przypisywanych samemu malarzowi. Oprócz 6 obrazów, które należą do zbiorów Muzeum Prado, wyeksponowane zostały prace specjalnie sprowadzone na tę okazję z Lizbony, Londynu, Berlina, Wiednia, Wenecji, Rotterdamu, Paryża, Nowego Yorku, Filadelfii i Waszyngtonu. Ekspozycja została podzielona na siedem sekcji chronologiczno-tematycznych.

Wśród zgromadzonych eksponatów można również podziwiać te uzyskane dzięki użyciu nowoczesnych narzędzi technologicznych. Duże zainteresowanie wzbudzają reflektografia w podczerwieni oraz radiografia tryptyku „Ogród rozkoszy ziemskich”.

Wystawa potrwa do 11 września 2016.

Serdecznie zapraszamy na wizyty z polsko języcznym przewodnikiem po kolekcji Muzeum Prado oraz po wystawie dzieł Hieronima Boscha. Szczegóły można uzyskać pisząc na adres mailowy: info@cowmadrycie.pl lub dzwoniąc na nr tel. 0034 634 329 381 oraz 0034 605 35 59 58.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram