Madryt w czasach COVID-2019

Kategoria:

Jeśli wybierasz się w najbliższym czasie do Madrytu poniżej zamieszczamy informacje odnośnie sytuacji związanej z COVID-2019, które mogą cię się przydać podczas planowania twojego pobytu.


W stolicy Hiszpanii paradoksalnie w ostatnim tygodniu odnotowanych zostało bardzo mało nowych przypadków chorych na koronawirusa. Zobacz dane: https://www.abc.es/sociedad/abci-esta-repuntando-coronavirus-cada-region-tras-nueva-normalidad-202007201957_noticia.html

Wynika to z kilku powodów. Po pierwsze, większość Madrytczyków nosi maseczki i zachowuje zasady higieny na każdym kroku, ponieważ nie chcą oni powtórki pandemii z wiosny tego roku. Po drugie, mieszkańcy stolicy masowo wyjechali na wakacje. Po trzecie, w tym roku niewielu turystów wybrało jako cel swojego wakacyjnego wyjazdu Madryt. W rezultacie miasto jest bardzo przyjazne dla zwiedzających, a najważniejsze atrakcje stolicy takie jak Muzeum Prado czy Pałac Królewski dostępne i bez tłumów turystów. 

Od 6 lipca w regionie Wspólnoty Madrytu obowiązują następujące zasady:

1. Obowiązek noszenia maseczek i zachowania odległości 1,5 m między poszczególnymi osobami w miejscach publicznych.

2. We wszystkich miejscach obowiązuje zasada 75 % gości w porównaniu do stanu sprzed epoki COVID-2019. Ograniczenia te dotyczą zarówno bazy noclegowej dla turystów jaki i sklepów, centrów handlowych i parków, bibliotek, zabytków, muzeów, kin, teatrów, krytych obiektów sportowych, akademii, parków rozrywki, ogrodów zoologicznych , etc…

3. W barach i restauracjach obowiązuje zasada 75% gości, ale na tarasach i w ogródkach lokali może przebywać 100% klientów.

4. W dyskotekach może przebywać 40% gości w porównaniu do stanu poprzedniego. Niestety nie można tańczyć na parkiecie. 

5. Z basenów miejskich może skorzystać 50% mniej klientów niż wcześniej. Przy wchodzeniu do wody obowiązuje system zmianowy. Baseny rekreacyjno-sportowe nie mają  limitu pojemności, należy jednak w nich zachować odległość co najmniej 1,5 m między poszczególnymi użytkownikami.  

6. Na placach zabaw i podczas realizacji aktywności z dziećmi na świeżym powietrzu należy zapewnić cztery metry kwadratowe terenu na dziecko/osobę.

7. Utrzymany został zakaz organizacji fiesta z okazji lokalnych świąt. 

Jeśli macie pytania lub wątpliwości jesteśmy do waszej dyspozycji.

Zapraszamy na wspólne, bezpieczne wycieczki po Madrycie i jego okolicach.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram