Majówka w Madrycie

Kategoria:

madrid3

ŻYCIE JAK W MADRYCIE

MADRYT – TOLEDO – ESKURIAL

Ilość dni: 5 dni
Cena: 2440.00 PLN
Kontakt: – Biuro Turystyki Pelikan

peliakn2DZIEŃ I Godz. 12.50 wylot samolotu z lotniska Berlin Tegel. Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed odlotem. Przylot do Madrytu o godz. 15.55. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w pokojach i krótki odpoczynek. Pierwszego dnia zwiedzimy najstarszą cześć Madrytu, zwaną Madrytem Habsburgów. Naszą wędrówkę rozpoczniemy od miejsca w którym zaczyna się historia miasta, a dzisiaj znajduje się jeden z najpiękniejszych europejskich pałaców – Pałac Królewski. Następnie przejdziemy małymi uliczkami śladami średniowiecznego miasta poprzez Plac La Paja i Plac Świętego Andrzeja. To miejsce szczególne dla mieszkańców, nie tylko z uwagi na wieczorną atmosferę panującą w tej części Madrytu, ale także na postać związaną z tym miejscem, patrona miasta – świętego Izydora Oracza. Dalej do Głównego Placu – Plaza Mayor, na którym odbywało się wiele ważnych wydarzeń, ale także egzekucje i procesy inkwizycji. Po drodze miniemy najstarsze budowle cywilne w Madrycie, takie jak dom rodziny Lujanes, dom rodziny Cisneros, czy barokowy budynek ratusza miejskiego. Powrót do hotelu, nocleg.

pelikan3DZIEŃ II Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Madrytu, zobaczymy Madryt Burbonów. Powędrujemy na wschód do centralnego punktu Madrytu – Placu Puerta del Sol, gdzie co roku Madrytczycy świętują nadejście nowego roku jedząc 12 winogron i gdzie znajduje się słynny pomnik niedźwiadka i drzewa poziomkowego. Dalej przejdziemy na Paseo del Prado zwanego pasażem sztuki, gdzie znajdują się między innymi trzy największe muzea sztuki: Muzeum Prado (zwiedzanie), Muzeum Współczesne Reina Sofia oraz Muzeum Thyssen – Bornemisza. Dla relaksu przejdziemy do Parku Retiro, ulubionego miejsca wypoczynku mieszkańców miasta. W parku znajdują się Palacio de Valazquez, Palacio de Cristal, a także jedyny na świecie pomnik diabła. Zobaczymy również plac Cibeles i fontannę bogini Kybele, przy której świętują kibice Real Madryt, a także fontannę Neptuna i miejsce świętowania kibiców Athletico de Madrid. Będziemy również na jednym z piękniejszych europejskich dworców, który z okazji 500 lecia odkrycia Ameryki został zamieniony na oranżerię z roślinami pochodzącymi z Ameryki. Czas wolny na delektowanie się atmosferą miasta. Nocleg w hotelu.

pelikan 4DZIEŃ III Po śniadaniu wyjazd na jednodniową wycieczkę do pierwszej stolicy Hiszpanii – Toledo. To miasto, w którym przez wiele wieków współżyły ze sobą trzy kultury: muzułmańska, żydowska i chrześcijańska, miasto tolerancji, zabytków i tradycji.  Toledo to miasto bajkowo położone na skalistym wzniesieniu, które opływa z trzech stron rzeka Tag chroniąca je przed surową pustynią. Miasto stanowi jeden z najbogatszych zespołów zabytkowych w kraju. Domy, domki, kościoły, meczety i synagogi niemalże nachodzą jedne na drugie. Zobaczymy: pałac Alkazar, XIII wieczną katedrę, Casa del Greco i kościół Santo Tome, gdzie podziwiać można największe dzieło El Greco – „Pogrzeb hrabiego Orgaza”. Spacer po wąskich klimatycznych uliczkach i czas wolny. W drodze powrotnej odwiedzimy winnicę  Bodegas Casa del Valle, która położona jest w regionie Castilla-La Mancha i jest częścią grupy Bodegas Olarra Group, jednej z najbardziej znanych i cenionych w Hiszpanii. W Bodegas Casa del Valle łączy się tradycję, technikę i wiedzę w celu uzyskania najlepszej jakości winogron i produkcji wyjątkowych win. Powrót do Madrytu. Nocleg w hotelu.

pelikan 5DZIEŃ IV Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie stadionu Santiago Bernabeu oraz współczesnego Madrytu. Następnie przejedziemy komunikacją miejską do Eskurialu. Zwiedzanie imponującego kompleksu San Lorenzo de El Escorial, dawnej rezydencji królów hiszpańskich, która jest największą budowlą renesansu w Hiszpanii. Powrót do Madrytu. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ V Po śniadaniu wykwaterowanie z pokojów, bagaże zostawiamy na przechowanie w hotelu. Przejazd w okolice wzgórza Principe Pio, gdzie znajduje się egipska świątynia Debod z II wieku p.n.e. oraz rozpościera się fantastyczny widok na okolice Madrytu. Następnie przejdziemy na Plac Hiszpański, gdzie znajduje się pomnik Cervantesa i dalej na Gran Via jedną z najsłynniejszej ulic Madrytu, gdzie w okolicy Placu Callao i Puerta del Sol będą mieli Państwo czas wolny na zakupy. Transfer na lotnisko. Godz. 17.45 wylot samolotu. Godz. 20.45 przylot do Berlina na lotnisko Tegel.

 

TERMIN: 01.05 – 05.05.2015

CENA: 2 440 PLN

CENA ZAWIERA:

 • przelot samolotem linii Air Berlin na trasie Berlin– Madryt – Berlin
 • 4 noclegi w hotelu*** w centrum Madrytu
 • wyżywienie: 4 śniadania
 • ubezpieczenie: NW (15 000 PLN), KL (20 000 EUR), bagaż (1000 PLN)
 • opiekę pilota – przewodnika (spotkanie z pilotem nastąpi na lotnisku w Madrycie)

UWAGA!

 • Bilety wstępu, bilety komunikacji miejskiej i podmiejskiej, transfer lotnisko – hotel – lotnisko uczestnicy opłacają indywidualnie: ok. 120 EUR
 • Istnieje możliwość dopłaty do 4 obiadokolacji – 270 PLN
 • Dopłata do pokoju 1 os. – 520 PLN
 • Ubezpieczenie od chorób przewlekłych płatne dodatkowo – 38 PLN
 • Limit bagażu podróżnego: 20 kg + 5 kg bagażu podręcznego
 • Istnieje możliwość transferu ze Szczecina na lotnisko w Berlinie – cena w obie strony 140 PLN
 • Pilot nie oprowadza po muzeach

Kolejność zwiedzania i godziny lotów mogą ulec zmianie

KONTAKT

Biuro Turystyki Pelikan
Ul. Obrońców Stalingradu 2/U3
70-406 Szczecin
Tel. +48 91 4881422+48 91 4881686
Fax. +48 91 4888601
e-mail:pelikan@pelikan.szn.pl
www.pelikan.szn.pl

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram