Od 7 czerwca 2021 Hiszpania otwarta dla zaszczepionych turystów

Kategoria:

W Hiszpanii przygotowujemy się do rozpoczęcia nowego sezonu turystycznego. W dniu 21.05.2021 Premier Hiszpanii Pedro Sanchez zapowiedział od 7.06.2021 otwarcie Hiszpanii dla zaszczepionych turystów pochodzących głównie z UE.

Nasz artykuł o aktualnej sytuacji w Madrycie, który ukazał się na Onet.pl

Do 7.06.2021 turyści wjeżdżający do Hiszpanii są zobowiązani do przedstawienia na granicy negatywnego testu PCR lub TMA, lub RT-LAMP. Test musi być zrealizowany w czasie 72 godzin przed terminem przyjazdu. Należy również wypełnić formularz sanitarny (dostępny na stronie www.spth.gob.es lub poprzez bezpłatną aplikację SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH). Formularz generuje kod QR, który należy okazać na granicy.

Muzeum Pardo w Madrycie

Od 9 maja 2021 roku na terytorium Królestwa Hiszpanii nie obowiązuje już stan alarmowy. W każdym z 17 hiszpańskich regionów autonomicznych obowiązują trochę inne zasady i ograniczenia.
Na terenie Wspólnoty Madrytu, gdzie mieszkam i pracuję jako lokalny przewodnik, od 9 maja obowiązują następujące zasady:

Placówki handlowe i usługowe mogą świadczyć usługi w godzinach od 6:00 do 23:00 przy zapełnieniu lokalu nie większym niż 75%.

Od 31 maja 2021 bary i restauracje będą otwarte w godz. od 6.00 do 1.00. Przy stolikach wewnątrz lokali gastronomicznych będzie mogło zasiadać do 6 osób, na zewnątrz do 8 osób.

Kina, teatry i sale koncertowe mogą pozostać otwarte do północy. Pojemność sal może wynieść nie więcej niż 75%. Należy również zachować odstępy pomiędzy grupami osób, które wspólnie kupowały bilety.

W przypadku muzeów, zabytków i bibliotek nadal obowiązuje maksymalne zapełnienie do 75%.

Lokalni przewodnicy mogą oprowadzać na zewnątrz grupy do 25 osób, natomiast w muzeach do 15 osób.

Siłownie mogą być otwarte do godziny 23:00 i mogą być zapełnione maksymalnie do 50% ich pojemności.

Zniesiona została godzina policyjna i zakaz odwiedzin w domach prywatnych. Niemniej jednak zaleca się, aby ograniczyć wizyty do minimum oraz aby zachować ostrożności i zdrowy rozsądek.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram