Podróż do serca la Manchy

Kategoria:

Dla miłośników kolei Madryt oferuje wiele atrakcji. Jedną z nich jest Madryckie Muzeum Kolejnictwa otwarte dla publiczności w 1984 roku. Jego siedzibą jest dawna stacja Delicias, jedna z lepszych przykładów hiszpańskiej architektury przemysłowej drugiej połowy XIX wieku. Muzeum posiada w swoich zbiorach dużą kolekcję pojazdów i różnych przedmiotów związanych z koleją, która ma na celu pokazać ewolucję tego środka transportu na przestrzeni dziesiątek lat. Muzeum przygotowało też inną atrakcję.

pociag
Źródło museodelferrocarril.org

Kto z nas nie marzył aby przejechać się pociągiem z dawnych lat. Czyż nie myślimy o tym za każdym razem kiedy oglądamy stare filmy i w myślach przenosimy się do środka wagonu. Teraz możemy sprawić, że marzenia staną się rzeczywistością. W swojej ofercie muzeum daje nam możliwość przejechania się pociągiem z dawnych lat. W ramach współpracy z miastem Alcazar de San Juan muzeum organizuje w tym roku kilka wycieczek zabytkowym pociągiem do miasta La Mancha. Zapraszając jednocześnie do udziału w festiwalach i imprezach kulturalnych oraz gastronomicznych w tym mieście. Jak na razie zaplanowano trzy wyprawy:
– na IV Regionalny Konkursu Win z Regionu Don Kichota, która odbędzie się 2 marca,
– święto Moros y Cristianos w dniu 22 czerwca,
– oraz Dni Guiso de Bodas de Camacho, 23 listopada.

alcazar
Źródło museodelferrocarril.org

Pociąg Hidalgo, jak nazywa się ten specjalny pociąg będzie pierwszą podróżą, która odbędzie się 2 marca. Nazwa hidalgo pochodzi od samego Don Kichota i w potocznym znaczeniu słowo hidalgo odnosi się do szlachty bez tytułu. W tym dniu pociąg wyjedzie z dworca Chamartín w Madrycie wcześnie rano (około 9:30), a podczas przejazdu podróżnym będą towarzyszyły postacie związane z miastem Alcazar de San Juan: szlachta, rycerze oraz postacie z książek Cervantes. Zaraz po przyjeździe do Alcazar turyści zostaną przewiezieni autobusami do miejsca obchodów konkursu, w którym uczestniczyć będą w charakterze jurorów. Tam można będzie spróbować różnych win, które zaprezentowane będą w konkursie, a wszystkie pochodzące z Kastylii La Mancha. Odbędzie się też wyprawa na wzgórze gdzie znajdują się wiatraki, Cerro de los Molinos oraz będzie można zobaczyć zabytkowe centrum miasta. Powrót do Madrytu jest planowany na godzinę 21,30.

Bilety w cenie 45 euro na pociąg Hidalgo dostępne są już od 08 lutego w kasie w Muzeum (w godzinach otwarcia) lub poprzez ten link Rezerwacje: http://museodelferrocarril.org/reservas. Cena zawiera przejazd w obie strony, uczestnictwo w konkursie jako juror, posiłek.

Los molinos 318
Źródło własne cowmadrycie.pl

Program wycieczki (godziny są przybliżone):

9.30 – Wyjazd z Madrytu stacja Chamartín.
11.30 – Przybycie do Alcázar de San Juan.
12.00 do 14.00 – Uczestnictwo w konkursie wina http://www.vinostierradelquijote.com.
14.00 do 16.00 – Posiłek.
16.00 do 17.30 – Wzgórze z wiatrakami.
17.30 – Przejazd do ratusza i czas wolny.
20.00 – Wyjazd z Alcázar de San Juan.
21.30 – Przybycie do Madrytu na stacje Chamartín z przystankiem na dworcu Atocha.

Los molinos 394
Źródło własne cowmadrycie.pl

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram