Sen o olimpiadzie

Kategoria:

Madryt już po raz trzeci z rzędu będzie startował w wyścigu o organizację letnich igrzysk olimpijskich. Tym razem o igrzyska w 2020 roku.

Mimo wcześniejszych niepowodzeń Madryt nie zaprzestał marzyć o ich zorganizowaniu. Dzięki wcześniejszych przygotowaniach i walce o miano miasta organizatora, Madryt ma już prawie w 80% gotową infrastrukturę. Z uwagi na kryzys środki na promocje zostały zredukowane. Do końca też nie było wiadomo, czy po zmianie na scenie politycznej i wybór nowego burmistrza, wybrana Pani burmistrz będzie chciała kontynuować ideę organizacji Igrzysk. Jednak parę dni temu decyzja została potwierdzona, a dzisiaj ogłoszony wybór loga miasta aspirującego.

Madrid 2020 logo miasta apirującego

Zwycięzcą konkursu ogłoszonego na logo Madrytu, miasta aspirującego do organizacji Igrzysk Olimpijskich w 2020 roku, został 22 letni student z Saragossy, Luis Peiret Arasanz. Zainspirowały go wcześniejsze loga i jak sam mówi, logo to reprezentuje bramę Alcalá w Madrycie, dynamiczna linia symbolizuje pasję do sportu  Madrytu i Hiszpanii, a w bramie pięć wejść symbolizują pięć kół olimpijskich.