Dorota Masłowska „MIĘDZY NAMI DOBRZE JEST”

Kategoria:
    • Dorota Masłowska „MIĘDZY NAMI DOBRZE JEST”

Wystawa ¨Young Polish Artists on Tour ¨

W dniach od 4 do 6 listopada w Madrycie w ramach Festiwalu Una Mirada al Mundo, zaprezentowany zostanie spektakl Grzegorza Jarzyny „Między nami dobrze jest” (Entre nosotros todo va bien), do którego scenariusz napisała Dorota Masłowska.

Dorota Masłowska w wywiadzie dla Dziennika:
„Zderzyłam pokolenia: języki, sposoby myślenia, funkcjonowania, inne codzienności, żeby wydobyć ten zgrzyt, ten brak czegoś takiego jak „statystyczny Polak”, brak platformy, na której to by się wszystko spotykało i moglibyśmy powiedzieć „my”. Wszystko to jest w tej sztuce dość makabryczne, przerysowane, ale wydaje mi się, że tutaj po raz pierwszy mówię coś potencjalnie dobrego. Oczywiście nie formułuję wprost żadnego pozytywnego przesłania, ale to pierwsza rzecz, którą napisałam nie pod hasłem: w jakim okropnym kraju żyjemy, a jak tu szaro! Odwrotnie, jest tu moja afirmacja bycia Polką i polskości, totalnie dzisiaj wyszydzonej, zmieszanej z błotem i traktowanej jako skaza, jako policzek wymierzony przez los, przynajmniej w moim pokoleniu. (…)”

Teatro Valle-Inclán | Festiwal UNA MIRADA AL MUNDO
Plaza de Lavapiés, s/n
28012 Madrid
Tel.: 91 505 88 01
Metro: Lavapiés i Embajadores
Mapa

Piątek (4.11) i sobota(5.11) o godzinie: 19:30
Niedziela (6.11) o godzinie: 18:30
Spektakl trwa 1 godzinę i 45 minut bez przerwy.
Przedstawienie w języku polskim z napisami po hiszpańsku.
W sobotę o godz. 18.45, przed spektaklem odbędzie się krótkie wprowadzenie do sztuki, natomiast po spektaklu, spotkanie reżysera i aktorów z publicznością.

 

Więcej na stronach:
El Centro Dramático Nacional
Teatra Rozmaitości

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram