Przegląd Polskich Filmów w Hiszpanii

Kategoria:

W tym tygodniu rozpoczyna się Przegląd Współczesnego Kina Polskiego w Hiszpanii. Cine Polaco Contemporáneo to przegląd, który od listopada 2014 do kwietnia 2015 zagości w dziesięciu największych miastach Hiszpanii.

PLAKAT 1Uroczyste otwarcie Przeglądu odbędzie się 13 listopada, o godz. 19.30 w Madrycie w Cine Doré, kinie należącym do Filmoteki Hiszpanii. Filmem inauguracyjnym będzie film Andrzeja Jakimowskiego Imagine. Produkcja zostanie zaprezentowana widzom w obecności Andrzeja Jakimowskiego oraz Ewy Jakimowskiej.

W realizację Cine Polaco Contemporáneo zaangażowało się sześć filmotek na terenie całej Hiszpanii: Fimoteka Katalonii (Barcelona), Filmoteka Andaluzji (Sevilla, Granada, Córdoba), Filmoteka Galicji / Galicyjskie Centrum Sztuk Wizualnych (La Coruña), Hiszpańska Filmoteka Narodowa (Madryt), Filmoteka Murcji / Instytut Kultury i Sztuki (Murcja), Filmoteka Saragossy (Saragossa), Filmoteka Walencji (Walencja) oraz centrum artystyczne Przestrzeń sztuki w Santa Cruz de Tenerife.

W ramach Cine Polaco Contemporáneo zostaną zaprezentowane polskie filmy fabularne i dokumentalne z ostatnich trzech lat. Będą to filmy nie dystrybuowane dotąd w Hiszpanii:

  • Deep love, w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego,
  • Imagine, w reżyserii Andrzeja Jakimowskiego,
  • Jack Strong, w reżyserii Władysława Pasikowskiego,
  • Mundial. Gra o wszystko, w reżyserii Michała Bielawskiego,
  • Papusza, w reżyserii Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze,
  • Płynące wieżowce, w reżyserii Tomasza Wasilewskiego.
    Pełny program Przeglądu Cine Polaco Contemporaneo

Organizatorami Cine Polaco Contemporaneo są: Instytut Polski w Madrycie oraz Fundacja Przestrzeń Wspólna.

Przegląd jest rekomendowany przez program Dias de cine, magazyn Caiman. Cuadernos de cine, miesięcznik KINO, portal sfp.org.pl oraz KINO POLSKA. Cine Polaco Contemporáneo jest współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.
Więcej informacji: cinepolacocontemporaneo.es
FB: https://www.facebook.com/cinepolacocontemporaneo

program_internet

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram