Wycieczka do magicznego Toledo w weekend majowy

Kategoria:

toledo1Przyjeżdżając do Madrytu na długi majowy weekend warto poznać jego okolice. 30 kwietnia 2016 zapraszamy na wycieczkę do magicznego Toledo, miasta wpisanego w 1986 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest ono nazywane „miastem trzech kultur” ponieważ, że przez kilka wieków zamieszkiwali je chrześcijanie, żydzi i muzułmanie, po których zachowało się do naszych czasów wiele zabytków kultury materialnej. Historia miasta sięga epoki brązu. W starożytności było ważnym ośrodkiem plemienia Karpetanów, później zostało uczynione stolicą jednej z rzymskich prowincji.

Podczas 6 godzinnej wycieczki zwiedzimy najważniejsze miejsca i muzea Toledo. W pierwszej kolejności będziemy podziwiać panoramę Toledo z jednego z punktów widokowych znajdujących się na drugim brzegu rzeki Tag (Tajo). Po przyjeździe na starówkę zwiedzimy jedna z najpiękniejszych gotyckich katedr w Hiszpanii, Catedral Primada, w której m.in. znajdują się wspaniała pinakoteka oraz monstrancja z początku XVI wieku mierzącą 2,5 metra i ważącą ponad 200 kg. Następnie odwiedzimy Termas Romanas, gdzie w piwnicach dawnego domu mieszkalnego odnaleziono pozostałości po termach z okresu rzymskiego. W Toledo w latach 1577-1614 mieszkał El Greco. Aby poznać twórczość tego artysty oraz zobaczyć w jakich warunkach mieszkał i tworzył odwiedzimy Museo de El Greco. Kontynuując nasz spacer po dawnej dzielnicy żydowskiej odwiedzimy jedną z dwóch synagog, Synagoga Santa Maria la Blanca.

Ponadto z zewnątrz zobaczymy Alcázar, bramę Puerta de Bisagra, mosty św. Marcina i Alcantara, Pałac Arcybiskupi, ratusz, dawną dzielnicę żydowską, Synagoga del Tránsito, dawny meczet i kościół Cristo de la Luz oraz klasztor w stylu izabelińskim, w którym mieli zostać pochowani Izabela Kastylijska i Ferdynand Aragoński, San Juan de los Reyes. W czasie wolnym, przed odjazdem do Madrytu, chętni będą mogli nabyć tradycyjne toledańskie marcepany, skosztować typowych potrwa lub wybrać się na zakupy do licznych sklepikowi oferujących lokalne wyroby rzemiosła artystycznego.

Koszt na osobę 55 Euro*
* Cena gwarantowana przy grupie min. 15 osób.

W cenę wycieczki wliczone są:
– Przejazd klimatyzowanym autokarem;
– Obsługa licencjonowanego, polskojęzycznego przewodnika;
– Wstępy do katedry, Muzeum El Greco i Synagogi Santa Maria La Banca oraz do term rzymskich.

Rezerwacja: info@cowmadrycie.pl

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram