Dzień dwunasty. Leon – San Martin del Camino.

Kategoria:

Pomimo, iż miałem dużo czasu na Leon, to jakoś sybko mi zleciał dzień. Wieczorem zabrakło mi czasu na spisanie relacji. Wiec wszystko skończyłem dopiero po 23.00 i o 24.00 poszedłem spać. Muszę przyznać, że jak człowiek zmęczony, to i z zasypianiem nie ma problemu. Obudził mnie budzik o 6.00 rano. Tak jak każdego dnia: toaleta, krem przeciwsłoneczny, pakowanie, rozciąganie mięśni, o tym warto pamiętać przed rozpoczęciem, w trakcie i po zakończeniu. Tak wiec przed 7.00 rano już byłem na szlaku.
IMG_5190.JPG
Muszę przyznać, że dzisiejszy odcinek był jak na razie najbrzydszy, jeśli mówimy o krajobrazach. Droga prosta, bez większych wzniesień. Przez pierwsze dwie godziny idzie najpierw przez Leon, a potem kontynuuje przez przyległe miejscowości jak Trobajo de Camino, czy La Virgen del Camino. Dalej kontynuuje już wzdłuż drogi krajowej N120.

IMG_5196.JPG

IMG_5199.JPG
Po drodze jeszcze mijam San Miguel del Camino, gdzie koło kościółka zatrzymalem się na śniadanie. Muszę przyznać, że z Leon musiało wyjść duża grupa pielgrzymów. Zarówno za mną jak i przede mną były grupki osób. A jak jadłem śniadanie to w przeciągu tylko 5 minut przeszło koło mnie 20 osób, potem przestałem liczyć.

IMG_5197.JPG
Tak mniej więcej po 11.00 jestem już w miejscowości docelowej, gdzie stwierdziłem, że jest trochę za wcześnie na zakończenie drogi. Postanawiam iść dalej. Do następnej miejscowości mam nie całe 5 km, co powinno mi zająć jakąś godzinę. Tak przed 13 dotarłem do San Martin del Camino, gdzie zatrzymałem się w schronisku miejskim. Koszt podobno do innych, czyli 5 euro. Schronisko na jakies 50 osób. Do dyspozycji mamy duży ogród, oczywiście łazienki, kuchnia i pralnia zewnętrzna.

W San Martin del Camino są też prywatne schroniska po 6 euro.
Mam nadzieję, że jutrzejszy dzień bedzie ciekawszy. W szczególności nie mogę sie doczekać Astorgi, a z mapy wynika, że po około 5 km szlak zejdzie już z drogi i bedzie szedł polami, a nawet przez las. Zobaczymy.

Kontakt do schroniska
Albergue Municipal De San Martin del Camino
Carretera de Astorga, bez numeru, przy głównej drodze, przy przystanku autobusowym,
San Martin del Camino
Koszt 5 euro

Miłego wieczoru i do zobaczenia jutro.

IMG_5206.JPG

IMG_5209.JPG

IMG_5208.JPG

IMG_5207.JPG

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram