Cercedilla – urocze, górskie miasteczko w okolicach Madrytu

W Madrycie rozpoczęły się właśnie wakacje szkolne z okazji Wielkanocy. Zazwyczaj był to okres wzmożonych wyjazdów poza Autonomiczny Region Madrytu. W tym roku będzie jednak inaczej. Mieszkańcy stolicy Hiszpanii zostali ograniczeni do wyjazdów w obrębie swojego regionu.

Cercedilla


Pogoda na Wielkanoc zapowiada się bardzo korzystnie. Temperatury w ciągu dnia zazwyczaj będą przekraczać 20°C. Co robić w tak pięknych okolicznościach przyrody? Jedną z opcji jest wycieczka do przepięknego, górskiego miasteczka Cercedilla, znajdującego się 57 km od Madrytu. Można do niego dojechać kolejka podmiejska (Cercanías), która wyjeżdża co godzinę ze stacji Atocha i Chamartín, autobusem podmiejskim z dworca Moncloa oraz transportem własnym.

Puente del Descalzo


Cercedilla atrakcje

Miasteczko leży na wysokości ok. 1214 m n.p.m. i otoczone jest szczytami górskimi pasma Sierra de Guadarrama. Piękne widoki, czyste powietrze, bujna przyroda, zabytki, dobre restauracje to tylko niektóre z wielu atrakcji czekających na odwiedzających Cercedilla. Z atrakcji turystycznych warto wymienić: pozostałości dróg i mostów z okresu rzymskiego i panowania dynastii Burbonów, kościół pod wezwaniem św. Sebastiana (XIII-XVII w.), liczne zabytkowe kapliczki, budynek dawnej pralni (Antiguo Lavadero), Muzeum Narciarstwa (Museo del Esquí) i budynek dawnej elektrowni wodnej dostarczającej energię miasteczku (La Fábrica de la Luz).

Pozostałość drogi zbudowanej przez Rzymian


Aktywna turystyka

Cercedilla jest idealnym miejscem dla wielbicieli aktywnej turystyki. Z miasteczka prowadzi kilka szlaków pieszych i rowerowych o różnym stopniu trudności. W Parku Adventura Amazonia można skorzystać z torów przygodowych i tyrolek dla śmiałków już od 6 roku życia wzwyż. Do tego dochodzą jeszcze naturalne baseny, tereny piknikowe oraz miejsca widokowe (w górnej części trasy Fuenfría znajduje się punkt widokowy z widokiem na Madryt – Mirador de la Reina).

Krzyż na szlaku

Tren de la Naturaleza

Latem uruchamiana jest kolejka wąskotorowa (Tren de la Naturaleza), którą można odbyć ok. 40-minutową podróż przez tereny Parku Narodowego Sierra de Guadarramado do miasteczek Navacerrada i Los Cotos.

Na szlaku, przy punkcie informacji turystycznej

Agnieszka Sobolewska

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram