Kwietniówka w Manzanares El Real (Madryt)

Kategoria:

Dziś zabierzemy Was w podróż w okolice Madrytu. Miasteczko Manzanares El Real oddalone od Madrytu zaledwie o 60 km jest doskonałym miejscem do obserwacji przyrody, poznawania historii, spacerów po górskich szlakach oraz uprawiania sportów.

Zamek w Manzanares El Real nocą

Największe atrakcje Manzanares El Real


Najważniejszym zabytkiem Manzanares El Real jest XV-wieczny zamek należący niegdyś do rodziny Mendoza. Jest on znakomitym przykładem kastylijskiej architektury obronnej. Chociaż początkowo pełnił funkcję twierdzy, później został zaadoptowany jako pałac. Obecnie zamek udostępniony jest do zwiedzania. Prezentowana jest w nim kolekcja gobelinów, obrazów, zbroi i mebli od XVI do XIX wieku. Działa tu również Centrum Interpretacji Średniowiecza.

Kościół Nuestra Señora de las Nieves

Zamek jest prawdziwym „klejnotem” miasteczka, niemniej jednak warto również odwiedzić znajdujący się niedaleko XV-wieczny kościół Nuestra Señora de las Nieves (Matki Boskiej Śnieżnej), którego szczyt wieży wybrały sobie za dom bociany. W przykościelnym ogrodzie, który był kiedyś cmentarzem, znajduje się kilka steli grobowych datowanych na XIII i XIV wiek.
W ramach spaceru można zwiedzić ruiny dawnego zamku, kapliczkę la Peña Sacra oraz fontanny de las Ermitas, del Castillo Viejo oraz Muzeum Etnologicznego.

Okolica kościoła Nuestra Señora de las Nieves

Manzanares El Real położony jest na terenie Parku Narodowego Sierra de Guadarrama. W okolicy znajdują się liczne trasy turystyczne. Jedna z bardziej widowiskowych prowadzi wzdłuż koryta rzeki Manzanares, która ma swoje źródła w okolicy Ventisquero de la Condesa ok. 27 km od miasteczka(Marcha al nacimiento río Manzanares 10 km, 3,5 godz.). Kolejna wytyczona jest wokół zbiornika wodnego Santillana (Ruta al Embalse, 3,5 km, 1,5 godz.). Najłatwiejsza przebiega przez miasteczko i obejmuje jego najważniejsze zabytki (Ruta Monumental ok. 1,3 km, 1 godz.). Propozycje innych tras znajdziesz poniżej:
TRASY

Manzanares El Real (Madryt)

Od 1935 roku w Manzanares El Real i jego okolicach robiono zdjęcia do filmów takich jak: „El Cid”, „Aleksander Wielki”, „Upadek Cesarstwa Rzymskiego” i „Conan Barbarzyńca”.

Manzanares El Real (Madryt)

Lokalne przysmaki

Lokalna kuchnia opiera się na mięsie i rybach słodkowodnych. Warto spróbować koźlęciny z ziemniakami przygotowywanych w kociołku, zupy gulaszowej z miętą i gulaszu z królika z rozmarynem. Z deserów rekomendujemy ciasteczka o nazwie „Yelmitos”, które można nabyć w piekarni Delicias del trigo.

Ciasteczka o nazwie „Yelmitos”

Zobacz inne wycieczki poza Madryt.

Agnieszka Sobolewska

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram